Lietuvoje

2020.02.01 20:53

Kaune gydytojų stebėtas vyras koronavirusu neužsikrėtęs

atnaujinta 21.07
Milena Andrukaitytė, BNS2020.02.01 20:53

Lietuvoje iš trijų tirtų koronaviruso mėginių visi trys yra neigiami, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

„Preliminariais duomenimis, visų trijų mėginių atsakymai yra neigiami, tačiau oficialūs tyrimų protokolai bus pirmadienį“, – BNS šeštadienio vakarą patvirtino R. Lingienė.

Tyrimas patvirtino, kad Kauno klinikinėje ligoninėje nuo ketvirtadienio vakaro izoliuotas pacientas šiuo virusu neužsikrėtęs.

Ligoninė šeštadienį pranešė, kad vyras jaučiasi gerai, jokių ligos simptomų nėra, tačiau laukiama koronaviruso mėginio rezultatų iš Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos.

Ketvirtadienį nuogąstaudamas dėl koronaviruso į Kauno klinikinę ligoninę kreipėsi sunegalavęs vyras. Jis pajuto peršalimo simptomus, o prieš tai Vokietijoje bendravo su kinų tautybės asmenimis.

Pirmasis apie šį atvejį pranešė naujienų portalas tv3.lt. Šio portalo teigimu, kelias valandas kitas pacientas buvo stebėtas ir Santaros klinikos Vilniuje, bet nesant kriterijų jis buvo paleistas ambulatoriniam gydymui.

Koronaviruso pradžia nustatyta Kinijoje, Uhano mieste. Jis staigia išplito ne tik po Kiniją, bet jau registruojamas ir kitose Azijos, Europos šalyse, JAV.

Nuo viruso mirė daugiau kaip 250 žmonių, o bendras patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius beveik pasiekė 12 000.

Užsikrėtusiųjų šiuo virusu simptomai – panašūs. Vargina karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas – požymiai panašūs pneumonijai (plaučių uždegimui) priskiriamiems bruožams. Įtariama, kad virusas pavojingiausias mažiems vaikams, vyresnio amžiaus ar turintiems sveikatos problemų asmenims.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.