Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.01 21:04

Ministerijos staigmena: vaikų dienos centrus paliko be pinigų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vaikų dienos centrų veikloms pritrūko lėšų – pusės milijono eurų.

Beveik 40 vaikų dienos centrų lėšų šiemet neskirta, vaikų dienos centrų vadovai sako, kad be paramos išgyventi bus sunku, teks atleisti darbuotojus, ieškoti savanorių bei riboti veiklas. Socialinės apsaugos ministerija žada, kad kitąmet vaikų dienos centrai bus finansuojami per savivaldybes.

Šakių rajone Paluobiuose nelikus mokyklos, vietos bendruomenė, kad vaikai turėtų kur praleisti laiką, įsteigė dienos centrą. Jį lanko apie 20 vaikų.

Ministerijos staigmena: vaikų dienos centrus paliko be pinigų

Tačiau šių metų veiklai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšų centras negavo - esą projektas surinko per mažai balų.

„Esame visiški naujokai, rašom projektą, skaičiuojam, žiūrim, kaip vaikus sudominti. Viskam reikia pinigėlių, ir maitinti ir keliauti, ir priemones pirkti, ir mokėti už elektrą, reikalingos lėšos, darbo užmokestis, mokesčiai“, – teigia Edita Kaminskienė, Paluobių vaikų dienos centro vadovė.

Šakių rajone veikia 11 vaikų dienos centrų, lėšų negavo ir Gelgaudiškio centras. Jo vadovė sako iš ministerijos pasigendanti išsamesnės informacijos ar patarimų. Žada veiklos nenutraukti, bet, pavyzdžiui, ekskursijų ar kitų pramogų gali tekti atsisakyti.

„Mes truputėlį susitaupėm, vaikus ir į kiną nusivežėm jau šiais metais, ir dar planuojam, kad ir į baseiną suorganizuosim. Aš negaliu priversti dirbti nė vieno žmogaus be atlyginimo“, – aiškino Alina Damušytė, Gelgaudiškio vaikų dienos centro vadovė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija užpernai skatinusi ir skyrusi pinigų tokiems centrams steigti, šiemet beveik jų veiklai finansuoti pinigų pritrūko. Reikiamų pusę milijono žada skirti, jei liks lėšų iš kitų socialinių programų.

„Pagrindiniai kriterijai, pagal ką vertinamas projektas, tai veiklų ir dienos centro turinio paslaugų turinys.Jie kaip ir tinkami finansuoti, o jų paraiškos buvo geros, tačiau tiesiog ministerija neturėjo pakankamai lėšų finansuoti“, – komentavo Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Daina Urbonaitienė.

„Viskas taip lengva ranka nubraukiama. Tada dar keistesnė valstybės politika vaikų dienos centrų plėtros atžvilgiu. Kam tada mes plečiam į naujus, jeigu nepajėgiam išlaikyti senų. Jeigu yra, sakykim, tai rankų užlaužimo politikų politika savivaldybėms, lai ir pasako, tada mes ir žinosim, kam ir kaip skiriame“, – teigė Šakių meras Edgaras Pilypaitis.

Ministerija žada, kad kitąmet vaikų dienos centrų finansavimas keisis. Planuojama dienos centrus, kurių yra beveik 400, finansuoti pinigus skiriant tiesiogiai savivaldybėms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi