Lietuvoje

2020.02.01 14:27

Medikai: Kaune saugantis koronaviruso izoliuotas pacientas jaučiasi gerai

Milena Andrukaitytė, BNS2020.02.01 14:27

Kaune saugantis koronaviruso izoliuotas pacientas jaučiasi gerai, jokių ligos simptomų nėra, pranešė Kauno klinikinė ligoninė.

Jis toliau stebimas specialioje izoliuotoje palatoje, kol laukiama koronaviruso mėginio rezultatų iš Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos.

Ketvirtadienį nuogąstaudamas dėl koronaviruso į Kauno klinikinę ligoninę kreipėsi sunegalavęs vyras.

„Vyras grįžo iš Vokietijos, jis kreipėsi vėlų ketvirtadienio vakarą į mūsų ligoninę“, – penktadienį BNS sakė ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas.

Anot jo, vyras pajuto peršalimo simptomus, o prieš tai Vokietijoje bendravo su kinų tautybės asmenimis. S. Tvirbuto teigimu, ligoninė ėmėsi visų būtinų atsargumo priemonių, jis guli specialioje izoliuotoje palatoje, atskirame bokse.

Pirmasis apie šį atvejį pranešė naujienų portalas tv3.lt. Šio portalo teigimu, kelias valandas kitas pacientas buvo stebėtas ir Santaros klinikos Vilniuje, bet nesant kriterijų jis buvo paleistas ambulatoriniam gydymui.

Koronaviruso pradžia nustatyta Kinijoje, Uhano mieste. Jis staigia išplito ne tik po Kiniją, bet jau registruojamas ir kitose Azijos, Europos šalyse, JAV.

Nuo viruso mirė daugiau kaip 250 žmonių, o bendras patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius beveik pasiekė 12 000.

Užsikrėtusiųjų šiuo virusu simptomai – panašūs. Vargina karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas – požymiai panašūs pneumonijai (plaučių uždegimui) priskiriamiems bruožams. Įtariama, kad virusas pavojingiausias mažiems vaikams, vyresnio amžiaus ar turintiems sveikatos problemų asmenims.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.