Lietuvoje

2020.02.01 11:32

Karbauskis: dabar svarbiausia paklausti žmonių, ar jie nori, kad mes tęstume pradėtus darbus

Politologas: Karbauskis nori laisvesnių rankų rinkimų kampanijai
LRT.lt, LRT RADIJAS2020.02.01 11:32

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis penktadienį daugelį nustebino pareikšdamas, jog traukiasi iš frakcijos Seime seniūno ir Kultūros komiteto pirmininko pareigų.

Praėjus beveik parai po tokio sprendimo politikas socialiniame tinkle paaiškino argumentus, kodėl nusprendė atsisakyti dviejų postų.

R. Karbauskio tikinimu, pagrindinis motyvas – susitelkti į betarpišką bendravimą su žmonėmis visoje Lietuvoje.

„Padarėme daugybę darbų, kurie gerina žmonių gyvenimą, stiprina valstybę, bet mums priešiška propaganda kas dieną tai menkina, pereidama į patyčių stilių. Kito kelio pasiekti žmones mes neturime, tik tiesioginis bendravimas, kada galime pasidalinti visa informacija, pasidžiaugti progresu, įvertinti padarytas klaidas“, – rašo R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderio teigimu, atlikti beveik visi kadencijos pagrindiniai darbai, todėl atėjo laikas, kuomet reikia paklausti žmonių – „ar jie nori, kad mes tęstume pradėtus darbus, ar valdžia turi atitekti tiems, kurie visus mūsų pasiekimus nori panaikinti“.

„2016 metais taip aiškiai nesuvokiau, kiek daug buvusios valdžios padarė žalos valstybei, tautai per tokius projektus, kaip LEO LT, Visagino atominės elektrinė, kai praskolino šalį pasiimant kreditus kelis kartus didesnėmis palūkanomis, nei buvo galima. Dabar aiškiai matau, kaip tie pseudo patriotai, nesąžiningi verslininkai, biurokratai bando desperatiškai apsaugoti savo galias, įtaką, kad galėtų toliau vogti iš valstybės, skurdinti Lietuvos žmones. Man sakoma, jog mes pajudinome tokius didelius interesus, kad mus tiesiog sutraiškys“, – įraše socialiniame tinkle savo motyvus aiškina R. Karbauskis.

Anot politiko, vienas svarbiausių politikui egzaminų – rinkimai, kurių metu ir sužinoma, ar visuomenėje yra pasitikėjimas ne tik asmeniniu darbu, bet ir pasiektais rezultatais.

„Lietuva yra teisinė valstybė, todėl vienintelis kelias mus pašalinti – rinkimai, kuriuose viskas bus tautos valioje. Nesame vieninteliai, nepakartojami, esame žmonės, kurie mylime savo šalį ir turime stuburą kovoti už teisingesnę, turtingesnę Lietuvą ir visos tautos gerovę. Mano žingsniai nėra atsitraukimas, baimė, išskaičiavimas, darau tai, kas būtina, jog po šių metų Seimo rinkimų galėtume toliau gerinti Lietuvos žmonių gyvenimą ir galutinai palaužti valstybę apiplėšusių jėgų pasipriešinimą“, – teigia R. Karbauskis.

Politologas Krupavičius: Karbauskis nori turėti laisvesnes rankas rinkimų agitacijai

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) politologas Algis Krupavičius LRT RADIJUI sako, kad toks R. Karbauskio žingsnis palikti dvi gana svarbias kėdes – akivaizdus rinkimų kampanijos pradžios startas.

„Panašu, kad Seimo rinkimai aiškiai pasibeldė ir į didžiausios valdančiosios Seimo partijos duris. „Valstiečiai“, matyt, neužilgo pradės savo rinkimų kampaniją. R. Karbauskis, kaip partijos pirmininkas, nori turėti laisvesnes rankas rinkimų agitacijai“, – tokius politiko žingsnius įvertino A. Krupavičius.

Anot VDU profesoriaus, stebina tai, kad valdančiųjų partijų politikai į rinkimų kampanija paprastai įsitraukdavo ganėtinai vėlai, likus vos keliems mėnesiams iki balsavimo, o šį kartą, panašu, R. Karbauskis ir „valstiečiai“ nusiteikę ilgai kampanijai.

„Šį kartą panašu, kad „valstiečiai“ rengiasi turėti labai ilgą rinkimų kampaniją“, – sako politologas.

Tiesa, A. Krupavičius pažymi, jeigu žiūrėtume retrospektyviai, pavyzdžiui, prisimindami S. Skvernelio prezidentinę kampaniją, kai šis politikas ilgai neapsisprendė ir nepasakė visuomenei, kad kandidatuos, tačiau pasirengimas rinkimų kampanijai tam tikri veiksmai vyko beveik metus laiko.

„Matyt, kad panašią, ilgos rinkimų kampanijos taktiką rengiasi naudoti ir „valstiečiai“ būsimuose 2020 Seimo rinkimuose“, – sakė A. Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.