Lietuvoje

2020.02.01 08:11

Sinoptikai džiugina ir sako – vasario 1-oji turėtų būti rekordiškai šilta

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.02.01 08:11

Sinoptikai sako – laukia rekordiškai šiltas šeštadienis, kuomet temperatūra sparčiai kops į viršų, tačiau pasilepinti ilgai neteks, jau kitos savaitės pradžioje į Lietuvą užsuks kiek vėsesni, tačiau sausesni orai.

Kaip LRT RADIJUI sakė LHMT sinoptikė Edita Gečaitė šeštadienio rytas šalyje išaušo pakankamai šiltas, tačiau dienai bėgant gausės kritulių. Tiesa, džiugins tai, kad termometrų stulpeliai sparčiai kops į viršų.

Pradedant vakariniais rajonais keliaus šiltasis atmosferos frontas, kuris ne tik gamins nemažą lietaus zoną, tačiau gali atnešti ir rekordinę šilumą.

Pirmieji šią šilumą pajus pajūrio ir Žemaitijos gyventojai, temperatūra pakils iki 7-8, o kai kur ir iki 9 laipsnių.

Vėliau panašūs orai keliaus ir į rytinius regionus, tiesa, 5-7 laipsnių šiluma čia bus fiksuojama tik vakare.

Sinoptikai įspėja – stiprės ir vėjas, vietomis jo gūsiai sieks 15-16 metrų per sekundę.

Sekmadienis taip pat laukiamas šiltas. Kadangi temperatūra šeštadienį kils pakankamai aukštai, laukia šilta ir rytojaus naktis.

„Išliks lietinga, o šiek tiek aprimęs vėjas paryčiais ims stiprėti“, – sakė E. Gečaitė.

Įdienojus orai po truputį keisis. Nors pirmoji dienos pusė dar išliks šilta – 3-7 laipsniai šilumos, tačiau vakarop temperatūra kris žemyn.

Tiesa, daugės pragiedrulių, bus galima pasidžiaugti saulėtomis akimirkomis.

Kardinaliau situacija keisis jau pirmadienį – kritulių bus jau gerokai mažiau. Temperatūra taip pat nebelepins. Naktį nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos, dieną 1-5 laipsniai aukščiau nulio.

„Vasario 1-oji tai turėtų būti rekordiškai šilta, o toliau temperatūra po truputį kris ir jau antradienio naktį temperatūra beveik visoje šalyje bus neigiama“, – artimiausių dienų orų prognozę apibendrino sinoptikė.