Lietuvoje

2020.02.07 11:31

Stintų šventė ne tik džiaugsmas – žvejai gadina Palangos tiltą

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.07 11:31

Palangoje vis labiau jaučiamos šį savaitgalį vyksiančios Stintų šventės nuotaikos. Nors agurkais kvepiančios žuvies išsiilgę žvejai jau apgulę Palangos tiltą, po jų žvejybos kurortui lieka nemažai rūpesčių: tilto turėklai apkarstyti metaliniais įrankiais, apgadinti, supjaustyti. Palanga skaičiuoja, kad ir šiemet prireiks kelių tūkstančių eurų suniokotiems turėklams atnaujinti.

Palangos simbolio – tilto į jūrą – vaizdas neįprastas: ant jo daugybė stintas naktimis gaudančių žvejų metalinių įrankių, kuriais iš vandens iškeliami žuvies pilni tinkliniai graibštai. Palangiškius piktina ne tik netvarka, bet ir žvejų apgadinti tilto turėklai.

„Kartu su tuo gražiu tokiu, Palangai unikaliu pomėgiu – žvejyba nuo tilto – atsirado ir gadinimas tilto, tikrai mes bendraujam draugiškai ir raginam sąmoningai, kad jie nusiimtų tuos laikiklius, bet, kaip matot, ne visada pavyksta“, – pasakoja Palangos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus atstovė Danutė Mikienė.

D. Mikienė sako, kad žvejai buvo įspėti įrangą iki sausio 27 dienos išsinešti, deja, nuimtos vos kelios konstrukcijos.

„Kaip atrodo, ar čia žmogiškai, drasko tiltą, konstrukcijas, palieka kažkokius, atvažiuoja žmonės iš užsienio, dabar užsieniečių labai daug atvažiuoja, kažkoks „bardakas“, – piktinasi palangiškis Gintas.

Žvejai, žuvį gaudantys meškerėmis, ant gaudančiųjų vadinamaisiais samčiais taip pat pyksta: esą palikti įrankiai kliudo jų žvejybai.

„Gadina ir meškeriotojai, pjausto, o pjausto todėl, kad galėtų meškeres geriau atremti, kad vėjas nenupūstų jų“, – pasakoja palangiškis žvejys Jonas.

Sąmoningesni po metalu pakiša kilimėlius, gumas ar turėklą apvynioja šaliku, tačiau dažniausiai tiesiog įrėžia į medį.

„Nusitrina dažai, nusitrina pati medinė konstrukcija, kurią paskui pavasarį reikia atnaujinti, dažyti, tvarkyti. Tilto remontas viršutinės dalies šitų turėklų kainuoja nuo 2 iki 3 tūkst.“, – pasakoja „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius Gediminas Valinevičius.

Viešosios tvarkos skyriaus specialistai laukia, kol ant tilto vėl susirinks agurkais kvepiančių žuvų garbintojai – žada per reidą paliktus bešeimininkius įrankius nuimti.

Baudos yra numatytos už žvejybos taisyklių pažeidimą, tačiau jas skirti gali gyvosios gamtos sergėtojai, ne savivaldybė, o įrodyti turto niokojimą esą sudėtinga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.