Lietuvoje

2020.01.31 19:37

Universiteto bendrabutyje Kinijoje izoliuotas lietuvis: jaučiamas visuotinis nerimas

Kinijoje, Charbino universitete, studijuojantis Paulius Ivanovas LRT RADIJUI teigia esantis izoliuotas universiteto bendrabučio kambaryje. Taip įvyko dėl to, nes vaikinas keliavo jau po to, kai šalyje buvo paskelbtas karantinas. Anot jo, situacija Kinijoje yra beveik nekontroliuojama.

„Mane izoliavo nuo viso pasaulio mažiausiai 14 dienų. Dabar sėdžiu savo kambaryje. [...] Bent gerai, kad suteiks nemokamą maitinimą. Dažniausiai pasibeldžia į duris, atidarau porai sekundžių, įsinešu maistą į vidų ir net galiu užuosti viešbutyje esantį dezinfekcinį ligoninės kvapą. [...]

Reikės tris kartus per dieną matuotis temperatūrą. Jeigu ji pakils aukščiau nei 37,3, tai reikš didelę problemą ir galbūt šio viruso simptomus. Nors aš pasitikrinau nuo viruso vakar ir šiandien (ketvirtadienį ir penktadienį – LRT.lt), inkubacinis periodas yra dvi savaitės, o iš pradžių viruso simptomai gali net ir nepasirodyti. Situacija yra gana grėsminga, tačiau jaučiuosi gerai būdamas izoliuotas“, – sako vaikinas.

Anot P. Ivanovo, nusižengusiesiems taisyklei palikti kambarį liepiama išvykti iš šalies.

„Įvyko toks įdomus dalykas. Vakar naktį susitikau vieną draugą, kuris tuo metu keliavo iš Šanchajaus į Charbiną. Mes susitikome toje pačioje ligoninėje ir mums grįžus mano draugas nusprendė vienai minutei išeiti iš kambario, pasiimti keletą daiktų. Kadangi mūsų viešbutyje yra daug kamerų, po poros minučių viešbučio administratorius užfiksavo šį įvykį ir paskambino universiteto darbuotojams. Dabar yra tokia situacija, kad jis turi išvykti iš Kinijos per dvi dienas. Jis yra iš Bangladešo ir jam skrydžiai į Bangladeša šiuo metu neegzistuoja“, – sako jis.

Jo teigimu, situacija Kinijoje kasdien prastėja.

„Žiūrint į statistiką, 25–30 proc. situacija yra prastesnė nei buvo vakar. Tarkime, jeigu dabar yra apie 10 tūkst. infekuotų pacientų, prognozuojama, kad kitą dieną gali būti net 15 tūkst. Mano nuomone, situacija Kinijoje yra stabiliai nekontroliuojama. Stabili tuo atžvilgiu, kad Kinijos valdžia stengiasi, jog karantinas įsivyrautų visoje šalyje, [...] tačiau infekuotojų skaičius vis auga“, – kalba P. Ivanovas.

Vaikinas sako, jog universiteto, kuriame studijuoja, administracija siūlė išvykti iš šalies, jei tik yra galimybė.

„Aš jaučiuosi gana gerai. Kadangi buvau gana sveikas ir prieš kelionę, tačiau buvau sunerimęs per kelionę. Maždaug 98 proc. mano matytų Kinijos gyventojų ar kitų užsieniečių dėvi specialias kaukes. Aš mačiau senyvo amžiaus žmonių, kurie jų nedėvėjo, o kiti Kinijos gyventojai juos dėl to sudrausmino. Aš jaučiu tokį visuotinį nerimą. Iš vienos pusės gerai, kad vyksta susivienijimas“, – sako P. Ivanovas.