Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.31 16:56

Pareigas Seime paliekantis Karbauskis: žmonės pamatys, kad ne bizūnas valdo

Kirkilas teigia žinojęs apie Karbauskio planus, atnaujinta 18.23

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis penktadienį pranešė, kad traukiasi iš frakcijos Seime seniūno ir Kultūros komiteto pirmininko pareigų.

Politikas teigė, kad toks sprendimas jam leis skirti daugiau laiko susitikinėti su rinkėjais renginiuose ir važinėti po savivaldybes, artėjant Seimo rinkimams.

„Artimiausiame tarybos posėdyje bus sprendimas, kas galėtų mane pakeisti frakcijos vadovo poste ir atitinkamai ieškosime sprendimo, kas galėtų pakeisti komiteto pirmininko pozicijoje tam, kad aš turėčiau pakankamai laiko lankytis ir renginiuose, ir važinėti po savivaldybes“, – žurnalistams Kaune sakė R. Karbauskis po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos tarybos posėdžio.

R. Karbauskis sakė, kad liks partijos pirmininku ir bus rinkimų štabo vadovu.

R. Karbauskis jau yra kalbėjęs apie galimą pasitraukimą iš frakcijos seniūno pareigų.

Karbauskis traukiasi iš frakcijos seniūno ir Kultūros komiteto pirmininko pareigų

Penktadienį Kauno rajone vyko valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos tarybos posėdis, kuriame planuota patvirtinti dalį kandidatų vienmandatėse apygardose bei aptarti aplinkosaugos iniciatyvas.

Portalui LRT.lt R. Karbauskis sakė sprendimą priėmęs, nes nori daugiau laiko praleisti keliaudamas į susitikimus su žmonėmis ir pristatydamas gerus valdančiųjų nuveiktųs darbus. Jis taip pat pripažino, kad daugeliui frakcijos narių toks jo sprendimas buvo staigmena, o apie jį pranešė tik keletui iš LVŽS atstovų Seime.

„Tai mano sprendimas, orientuotas į mano norą visą laiką sukoncentruoti bendravimui su žmonėmis, nes kitokiu būdu mes to propagandinio mūsų menkinimo neįveiksime. Man reikia pačiam, kadangi daugiausia galiu surinkti auditorijos, mano persona domina žmones – neigiama ir teigiama prasme – atitinkamai man reikia važiuoti.

Sakiau savo kolegoms, kad būtų ruošiamas kelionių po Lietuvą planas, šnekėjimo su žmonėmis, nes aš tai bus efektyviausias būdas, kaip nunešti tuos darbus, daug gerų darbų, kuriuos esame padarę, kurių žmonės nežino, kaip, pavyzdžiui, kad nuo šių metų liepos žmonės, kurie vyresni nei 75 metų amžiaus, nebemokės priemokos už kompensuojamus vaistus“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Politikas sakė, kad jam, norint keliauti po Lietuvą, svarbu turėti laiko, nes šiuo metu daug laiko užima vadovavimas frakcijai ir Kultūros komitetui. Anot R. Karbauskio, toks sprendimas nieko nekeičia: „Dar vienas privalumas to sprendimo – žmonės pamatys, kad ne bizūnas Karbauskio valdo, o kad tai aktyvi, sveika, stripi frakcija.“

Kas vadovaus frakcijai, turės nuspręsti partijos taryba. O Kultūros komiteto vadovo postas prikauso valdantiesiems, šiuo metu jame be R. Karbauskio dirba „valstiečiai“ Stasys Tumėnas ir Robertas Šarknickas, bet R. Karbauskis negarantavo, kad kuris nors iš jų vadovaus komitetui.

„Manau, kad didžiajai daliai frakcijos sprendimas buvo netikėtas. Apsitariau su žmonėmis, kurie turės prisiimti atsakomybę ir lyderiauti frakcijoje. Jiems pasakiau, kad manau, kad tai bus naudinga partijai, turėjau užsitikrinti, kad tie žmonės imsis atsakomybės. Visiems kitiems tai buvo siurprizas“, – sakė R. Karbauskis, pridurdamas, kad kol kas jis apie sprendimą tik pranešė, bet galutinai jis bus priimtas kitame partijos tarybos posėdyje.

S. Skvernelis padėties nekomentuoja

Ministras pirmininkas S. Skvernelis sakė, kad šias žinias išgirdo iš jam paskambinusio BNS žurnalisto.

„Nieko nekomentuosiu. Pirmą kartą iš jūsų išgirdau. Ačiū, pakalbėsime pirmadienį, gero savaitgalio“, – sakė premjeras.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad realizuojasi scenarijus, apie kurį Seime buvo kalbama jau kelis mėnesius.

Kirkilas teigia žinojęs apie Karbauskio planus, koalicijos darbo tai nepaveiks

Valdančiajai koalicijai priklausančios Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) lyderis Gediminas Kirkilas teigia žinojęs apie „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio planus trauktis iš pareigų Seime.

Jo teigimu, šis žingsnis neturėtų daryti įtakos koalicijos darbui.

„Logiškas sprendimas artėjant rinkimams. Aš žinojau“, – penktadienį BNS sakė G. Kirkilas.

Jo teigimu, su tuo susijęs sausio 14 dienos išplėstiniame koalicijos tarybos posėdyje priimtas sprendimas paskirti R. Karbauskį valdančiosios koalicijos tarybos pirmininku.

„Socialdarbiečių“ lyderis tvirtino nemanąs, kad R. Karbauskio pasitraukimas iš didžiausios Seimo frakcijos seniūno pareigų kaip nors paveiks valdančiosios daugumos darbą.

„Nemanau, tikiuosi, kad neturės įtakos“, – teigė jis.

Kitos koalicijai priklausančios partijos – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos – lyderis Valdemaras Tomaševskis BNS sakė nekomentuojąs žiniasklaidai koalicijos partnerių veiksmų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi