Lietuvoje

2020.01.31 15:27

Geros žinios – jau greitai asmens dokumentus gausime vos per kelias valandas

primins žinute apie galiojimo laiko pabaigą
Giedrius Vitkauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.01.31 15:27

Nuo penktadienio vėl galima užsisakyti asmens tapatybės kortelę skubos tvarka – per vieną darbo dieną. Ilgą laiką šios galimybės gyventojai neturėjo, asmens tapatybės kortelė buvo išduodama per 5 darbo dienas. Nuo pavasario žadama, kad taip pat bus pradėta teikti nauja paslauga – ypatingos skubos tvarka bus galima gauti pasą per kelias valandas.

2019 m. atnaujinta asmens tapatybės korteles gaminanti įranga dabar leidžia šių dokumentų pagaminti po kelis šimtus per valandą. Todėl nuo penktadienio vėl galima naują kortelę gauti per vieną darbo dieną, o ne 5, kaip buvo iki šiol.

„Patys procesai yra lengviau valdomi, lengviau sustabdoma, lengviau įterpiami tam tikri dokumentai. Dėl ko ir greitas užsakymas gali būti įvykdytas neypatingai darant tam tikras intervencijas į jau paleistą gamybos procesą“, – pasakoja Asmens dokumentų išrašymo centro direktorius Nerijus Rudaitis.

Norintiems gauti kortelę skubiai, rekomenduojama į Migracijos departamento skyrių kreiptis iki 12 valandos.

Ši paslauga atsieis kiek daugiau nei 30 eurų. Norint sutaupyti, bendra tvarka, laukiant iki mėnesio, kortelė nekainuos ir 10 eurų.

Planuojama, kad jau nuo balandžio dar greičiau bus galima gauti pasą – vos per kelias valandas. Pavyzdžiui, užsisakius iki 9 ryto, pasą bus galima atsiimti iki pietų. Tiesa, tik Vilniuje, ir tik už tokią paslaugą atseikėjus 190 eurų.

„Nebus masinio reiškinio, dėl to ir kaina yra brangi, taip pat vertinant gamybos procesus, kad reikia sustabdyti ir pagaminti konkretų dokumentą konkrečiai dienai ir valandai, taip pat informacijos vaikščiojimui tarp institucijų, tai iš tikrųjų ta paslauga yra pakankamai brangi“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Ministrė žada, kad mažės ir eilės Migracijos skyriuose, kur, pavyzdžiui, Vilniuje ne tik priduoti dokumentus naujam pasui, bet ir jo atsiimti tenka luktelėti kelias valandas. Ypač vasarą, kai trumpam grįžta emigrantai.

Sostinės skyrių planuojama dar šiemet iškelti į naujas patogesnes patalpas.

Dar 2020 metai turėtų būti pakeista tvarka, kai atvežti į migracijos skyrių nereikės vaikų iki dvejų metų, o ne iki vienerių, kaip yra dabar.

Eiles tirpdyti kitąmet turėtų ir dar vienas palengvinimas, kai nebereikės grįžti į skyrių pasiimti pagaminto dokumento – jį galės pristatyti kurjeris.

Žinios. Trys ketvirtadaliai Lietuvos gyventojų mano, kad klimato kaita kelia grėsmę jų kartos žmonėms

„Planuojame su teisės aktų pakeitimais, kurie bus reikalingi ir tą padarysime šiais metais, kad 2021metų vidurys yra tas laikas, kai bus galima su tokia paslauga startuoti. Kitas momentas yra, kad jau netrukus bus galima užsisakyti paslaugą, priminimą, jeigu tavo asmens tapatybės kortelės ar paso galiojimo terminas eina į pabaigą, tada gautumei trumpąją žinutę“, – teigia vidaus reikalų viceministas Tautvydas Tamulevičius.

Gyventojams primenama, kad laiką taupyti padeda išankstinė registracija internetu. Be to, dokumentus galima keistis ir aplinkiniuose rajonuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.