Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.14 17:55

S. Skvernelis skeptiškai vertina EK siūlymą sukurti nuolatinį pabėgėlių perkėlimo mechanizmą

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako, kad svarbios ne tik migrantų krizės pasekmės, tačiau reikia dėti visas pastangas šalinant jos priežastis.  

Ministras Briuselyje dalyvauja neeiliniame Europos Sąjungos teisingumo ir vidaus reikalų ministrų posėdyje,  kur bandoma susitarti dėl bendros į Europą plūstančių pabėgėlių politikos.

S. Skvernelio teigimu, Lietuva yra pasirengusi prisidėti prie naštos pasidalijimo su labiausiai paveiktomis Bendrijos valstybėmis, tačiau laikosi skeptiškos nuomonės dėl Europos Komisijos siūlymo sukurti nuolatinį pabėgėlių perkėlimo mechanizmą.

Europos Komisija praėjusią savaitę Lietuvą paragino priimti 1105-is pabėgėlius. Šiam siūlymui pritarė vyriausybė. 

S. Skvernelis ragina sutelkti dėmesį sienų apsaugai bei teisės į prieglobstį neturinčių migrantų grąžinimui.   Privalomų kvotų sistemą  remia Vokietija, kuri dėl migrantų antplūdžio  vakar  įvedė  laikiną sienų kontrolę. Vidurio ir Rytų Europos šalys jai nepritaria, teigdamos, kad kvotos problemos neišspręs, o tik paskatins imigraciją. Nepavykus susitarti vidaus reikalų ministrams, dėl migrantų krizės dar šį mėnesį gali būti šaukiamas Europos Sąjungos viršūnių susitikimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi