Lietuvoje

2015.09.14 15:41

Premjeras po kritiškos publikacijos papildė deklaraciją duomenimis apie žento verslą

BNS 2015.09.14 15:41

Premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį papildė savo viešųjų ir privačių interesų deklaraciją įrašu apie žento bendrovę, BNS patvirtino jo atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė.  

Tai jis padarė po to, kai žiniasklaidoje pasirodė publikacija apie ryšių su visuomene bendrovę „Ministerium“, kurios 50 proc. akcijų turi A. Butkevičiaus dukters vyras Evaldas Vaitasius.

Kaip pirmadienį rašė naujienų portalas 15min.lt, šią įmonę lydi sėkmė valstybiniuose konkursuose. Prieš E. Vaitasių viešųjų ryšių įmonę „Ministerium“ valdė premjerui nemokamai patarinėjančios Dalios Kutraitės-Giedraitienės sūnus Simonas Giedraitis, o pati patarėja metus buvo „Ministerium“ valdybos pirmininkė. Tačiau nei premjeras, nei D. Kutraitė-Giedraitienė ryšių su šia įmone ar jos akcininkais iki šiol nebuvo deklaravę.

„Premjeras papildė deklaraciją dukters vyro įmone“, – sakė E. Butkutė-Lazdauskienė.

Ji teigė, kad premjeras tai padarė, nes sulaukė žurnalistų klausimų.

„Premjeras sakė, kad per darbų gausą nebuvo spėjęs to padaryti ir sakė suskubsiąs tai padaryti, tai tą ir padarė“, - aiškino A. Butkevičiaus atstovė.

Pasirodžius publikacijai Vyriausybės spaudos tarnybos išplatintame pranešime A. Butkevičius pareiškė ją vertinantis kaip „purvinos rinkiminės kampanijos“ dalį ir sakė neatmetantis galimybės kreiptis į teismą dėl jo, kaip Vyriausybės vadovo, reputacijos menkinimo viešojoje erdvėje.

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininkas Romas Valentukevičius BNS pirmadienį teigė, jog žento turimos akcijos nėra privalomas deklaruoti dalykas.

„Bet mes sureaguosime į tą straipsnį, pasižiūrėsime, ar nėra kokių nors pažeidimų“, – žadėjo R. Valentukevičius.

Deklaraciją premjeras papildė elektroniniu būdu, viešai ji turėtų būti prieinama antradienį, nurodė VTEK.