Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.31 08:12

Britanijos ambasadorius Lietuvoje ramina lietuvius dėl „Brexito“: iš tiesų mažai kas keičiasi

Laikrodžiai skaičiuoja paskutines valandas iki „Brexito“. Jau šiąnakt Britanija paliks Europos Sąjungą. Kaip Jungtinė Karalystė ruošiasi šios nakties pasitraukimui iš Europos Sąjungos – LRT RADIJOS laidoje „Ryto garsai“ pokalbis su Jungtinės Karalystės ambasadoriumi Lietuvoje Brianu Olley.

„Labas rytas, aš jaučiuosi labai laimingas būdamas čia su jumis šį rytą“, – lietuviškai prabyla B. Olley.

Naujasis Britanijos ambasadorius Lietuvoje B. Olley prisipažįsta – jau metus mokosi lietuvių kalbos: „Ji sudėtinga, bet aš atlieku savo namų darbus“.

Naktį į šeštadienį 1.00 val. Lietuvos laiku Jungtinė Karalystė po beveik 50 narystės metų paliks Europos Sąjungą. Tačiau, anot ambasadoriaus, svarbiausia patikinti lietuvius ir britus, gyvenančius tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Lietuvoje, kad praktiškai iš tiesų mažai kas keičiasi.

„Iš tiesų mes susilaukėme daug telefoninių skambučių, ypač iš lietuvių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, klausiančių, kaip pasikeis jų gyvenimas, kalbant apie jų galimybes išvykti iš JK ir gyventi ten“, – teigia B. Olley.

Ambasadorius taip pat pabrėžia, kad lietuviai, gyvenantys Jungtinėje Karalystėje, ten pasiliktų ir užsiregistruotų siekdami gauti nuolatinio gyventojo statusą. Be to, tie, kurie nori atvykti į Britaniją ir ten gyventi turėtų užsiregistruoti iki šių metų gruodžio 31 dienos, siekdami gauti nuolatinio gyventojo statusą, taip pat tai bus galima padaryti iki 2021-ųjų metų birželio 20 dienos.

„Iš tiesų dabar prasidės pereinamasis laikotarpis iki šių metų gruodžio pabaigos. Šis laikotarpis atneš daug iššūkių – mes norime pradėti derybas su Europa, norime sudaryti laisvosios prekybos sutartį su Europa ir taip pat siekiame, kad Jungtinė Karalystė ir Europa būtų partnerės“, – sako B. Olley.

Glaudus bendradarbiavimas Jungtinės Karalystės su Lietuva kovoje su nusikalstamumu, tvirtas pagrindas gynybos ir saugumo srityje – ateities partnerystės pagrindas, teigia Britanijos ambasadorius Lietuvoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi