Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.31 11:06

Alytaus gaisro atliekų tvarkymas užsitęsė, ekstremalioji padėtis dar neatšaukta

Pavojingų atliekų tvarkymas prieš tris mėnesius degusioje Alytaus padangų perdirbimo įmonėje užsitęsė. Atlikus papildomus tyrimus, paaiškėjo, kad į Šiaulius bus vežamos ir apdegusios padangos – jos pripažintos pavojingomis atliekomis. Iš gaisravietės į Šiaulių pavojingų atliekų deginimo jėgainę išvežtas pavojingas atliekas tikimasi sudeginti per metus. Alytuje ekstremalioji padėtis dar neatšaukta. 

Didžiausioje per dešimtmetį gaisravietėje – nuodėgulių kalnai, nuo ryto iki vakaro burzgia sunkioji technika. Per tris mėnesius išvežta apie 5 tūkstančius tonų išrūšiuotų pavojingų atliekų. Kasdien į Šiaulius su atliekomis pajuda 15 vilkikų.

„Pirmu etapu daugiausia dominavo tekstiliniai kordai, gumos likučiai, tos atliekos, kurios smilko, degė. Antruoju etapu – tai yra mišrios po jau gaisro gesinimo, griuvėsių atliekos. Atskiriami metalai, gelžbetonis, degėsiai, apdegusios padangos ir jų dalys“, – pasakoja „Toksikos“ komercijos direktorius Lukas Andronavičius.

Iki šiol Šiaulių pavojingų atliekų jėgainėje sudeginta apie 300 tonų Alytaus gaisro atliekų. Skaičiuojama, kad „Toksika“ jas degins ne mažiau kaip metus. Įmonė sutvarkyti pavojinga atliekas gaisravietėje planavo iki sausio pabaigos. Tačiau darbai užsitęs.

Po atliktų tyrimų užsienyje paaiškėjo, kad į Šiaulius tvarkyti teks išvežti ir apdegusias padangas.

Žinios. Jam pavyko: Domantas Sabonis gavo kvietimą dalyvauti NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynėse

„Vienareikšmiško atsakymo mes neturėjom, ar apdegusi padanga yra pavojinga, ar ją reikėtų mums tvarkyti. Kadangi mes patys nebuvome tikri, tai mes kreipėmės į Vokietijos akredituotą laboratoriją, gavome tyrimus, kurie pasakė, kad apdegusi padanga yra pavojinga atlieka“, – aiškina L. Andronavičius.

Iš gaisravietės išvežus pavojingas atliekas miesto vadovai sako reikalausiantys, kad gaisravietė būtų sutvarkyta kuo greičiau.

„Savivaldybė tikrai nenorėtų, kad tokios įmonės mūsų teritorijoje veiktų. Sienos yra pasvirę, pavojingos, sutrūkę, iškritę stogai, kalbėsime su savininkais, ką jie planuoja daryti su patalpomis, ir, be abejo, prasidėję teisminiai procesai tai spręs, nes patalpos buvo nuomojamos, tai, aišku, tikėtina aiškinsis privačios įmonės“, – sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis.

Kada atšaukti ekstremaliąja padėtį mieste ekstremalių situacijų komisija spręs kai bus išvežtos pavojingos medžiagos ir sutvarkyta gaisravietė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16