Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.30 23:02

Kuršių nerijoje galimai į krantą išplautas parafinas, tokio kiekio teršalų vietiniai gyventojai neprisimena

Kuršių nerijoje savanoriai ir Nacionalinio parko darbuotojai surinko rekordinį kiekį, kaip įtariama, parafino. Kol kas neaiškios medžiagos gabalai nusėjo visą nerijos pajūrį.

Kuršių nerijos paplūdimiuose – šiukšlių maišai su, kaip įtariama, parafinu: jį jau trečia diena renka nacionalinio parko darbuotojai, gyventojai, ugniagesiai.

Iš viso surinkta apie 26 kubinius metrus šios medžiagos. Kadangi neaišku, ką išmetė jūra, niekas teršalų nesutinka priimti, kol kas jie saugomi konteineryje stambių atliekų surinkimo aikštelėje.

Panorama. Lietuvos ekonomika pateikė dvi staigmenas: pernykštis jos augimas viršijo visas prognozes, bet kartu išaugo ir nedarbas (su vertimu į gestų k.)

„Laikinai, kol bus nustatyta, kas tai yra ir ką su tuo daiktu daryti, yra sandėliuojama čia, nes ir viešieji pirkimai išvežimui (daromi – LRT.lt), tokie atvejai nenumatyti“, – teigia Neringos meras Darius Jasaitis.

Dabar medžiagos aplinkosaugininkų užsakymu tiriamos, jos turi aitrų parafino kvapą. Tokio teršalų kiekio neringiškiai nepamena.

„Vienas kitas daiktas toks būdavo, bet matyti tokius kiekius – gali būti daug sąmokslo teorijų: ar jie kažkur kaupėsi duobėje ir juos kažkas išjudino, ar kažkas kažkur įvyko ir kažką reikėjo daryti“, – tikina meras.

Laivybos specialistai sako, kad greičiausiai įtariamas parafinas bus iš laivų, plukdančių šią medžiagą. Talpyklose jis būna skystas, patekęs į šaltą vandenį sulimpa į gabalus. O patekti į jūrą galėjo dviem būdais: arba išsiliejo laive įvykus avarijai, arba buvo išplautos talpyklos ir plovimo vanduo nelegaliai išleistas į jūrą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas