Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.30 18:35

Koronaviruso epicentre Uhane gyvenantis lietuvis dezinfekuoja net maisto produktus

„Aš asmeniškai nešioju ir pirštines. Grįžęs namo, nusiplaunu batus. Alkoholio drėgnomis servetėlėmis nusivalau visus parsineštus produktus“, – LRT RADIJUI sako koronaviruso epicentre Uhane gyvenantis Dovydas Sidabras.

Koronaviruso epicentre, Uhano mieste, šiuo metu yra ten penkerius metus gyvenantis ir dirbantis reklamos įmonės savininkas D. Sidabras.

Pasak jo, milijoninis Uhano miestas šiuo metu yra labai tylus. „Visas viešasis transportas yra sustabdytas. Visos pramogos, barai, restoranai nedirba. Jei išeini į gatvę, gali pamatyti vos keletą žmonių, – sako Uhane gyvenantis lietuvis. – Mes čia taip „įšaldyti“ gyvename jau daugiau kaip savaitę.“

Dovydas sako dirbantis iš namų, kaip ir dauguma kitų vietinių gyventojų. Lietuvis priešpaskutinį kartą lauke buvo dieną prieš paskelbiant karantiną. „Tuomet nusipirkau daug maisto. Mėgstu daržoves, gaminti maistą, ypač kai turi sėdėti namuose ir nėra ką daugiau veikti“, – pasakoja D. Sidabras.

Alkoholio drėgnomis servetėlėmis nusivalau visus parsineštus produktus. Atsarga gėdos nedaro.

Penkias dienas vyras neišėjo iš namų, tačiau nepastebimai išseko maisto atsargos. „Kuomet baigėsi maistas, išėjau, su ilgu sąrašu produktų, vėl apsipirkti, tačiau artimiausio prekybos centro daržovių lentynos buvo tuščios. Buvo visokių menkaverčių produktų, – sako reklamos įmonės savininkas. – Namo grįžau su daugybe bulvių traškučių, alaus ir įvairių saldumynų.“

Dovydas sako, kad gyventojai Uhane yra įspėjami dėvėti ne tik apsaugines kaukes, bet ir akinius, mat koronavirusas gali plisti ir per akis. „Jei tinkamai „užsitaisai“ burna, nosį ir akis, tai virusas į organizmą nepateks“, – tikina viruso epicentre gyvenantis lietuvis.

Tačiau, pasak jo, virusas gali pasilikti ant rankų. „Aš asmeniškai nešioju ir pirštines. Grįžęs namo, nusiplaunu batus. Alkoholio drėgnomis servetėlėmis nusivalau visus parsineštus produktus. Atsarga gėdos nedaro, – apie taikomas saugumo priemones pasakoja D. Sidabras.

LRT.lt primena, kad pirmasis užsikrėtimas Kinijoje užfiksuotas dar gruodžio 10-ąją, bet tik sausio 10 d. šalies valdžia pripažino, jog siaučia naujo tipo virusas, nuo kurio tada mirė 1 žmogus ir buvo užsikrėtę 41. Viruso epicentras yra Hubėjaus provincijos sostinėje Uhane.

Šiuo metu užsikrėtusiųjų skaičius Kinijoje perkopė 7,7 tūkstančius, o aukų skaičius šalyje siekia 170.

Apie užsikrėtimus taip pat pranešta JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Indijoje, Australijoje, Malaizijoje, Kambodžoje, Tailande, Vietname, Filipinuose, Japonijoje, Kanadoje, Singapūre. Ligos atvejai taip pat įtariami Rusijoje, Baltarusijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Parengė Vismantas Žuklevičius

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi