Lietuvoje

2015.09.14 16:29

Premjeras neatmeta galimybės kreiptis į teismą dėl jo reputacijos menkinimo viešojoje erdvėje

ELTA2015.09.14 16:29

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad purvinoje politinėje kovoje kaip įrankiu pasinaudota jo šeimos nariais, laiko tai žeminančiu dalyku ir neatmeta galimybės kreiptis į teismą dėl jo, kaip vyriausybės vadovo, reputacijos menkinimo viešojoje erdvėje.

„Portale „15min.lt" pirmadienio rytą pasirodžiusi publikacija „Premjero žentas turi savo „ministeriją": valstybės sukrauti pelnai ir įtarimai nešvariais žaidimais“ yra purvinos rinkiminės kampanijos dalis – tik taip galiu vertinti straipsnį, kuriame kaip įrankis politinei kovai pasitelkiami mano šeimos nariai. Jau pačiame pavadinime žeminama mano dukters vyro Evaldo Vaitasiaus ir, žinoma, mano reputacija, nes tai, kas įvardyta straipsnyje, tai kaip siejama su mano šeima – yra netiesa ir šmeižtas“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Pasak vyriausybės vadovo, straipsnyje metami „įtarimai nešvariais žaidimais", neturėtų būti siejami su Premjero dukters vyru E. Vaitasiumi, nes Konkurencijos tarybos pradėtas tyrimas dėl kartelio įmonei „Ministerium“ apima įmonės veiklą 2013 m., kai E. Vaitasius su įmone neturėjo nieko bendro. Dalį akcijų jis nusipirko tik šių metų pavasarį – 2015 m. balandį.

„Esu principingas ir branginu man parodytą žmonių pasitikėjimą, ir jokiu būdu negalėčiau pavesti savo politinių bendražygių, tad niekaip neįtakoju jokio savo šeimos nario veiklos. Akivaizdu, kad rinkiminė kampanija prasideda labai anksti – naudotis mano šeimos nariais kaip įrankiu politinėje kovoje yra labai žema“, – teigia premjeras.

Portale publikuotame straipsnyje taip pat užsimenama apie vyriausybės vadovo susitikimą su Konkurencijos tarybos pirmininku.

„Visuomenė turi teisę žinoti, kad susitikimai su visų institucijų atstovais darbine tvarka yra normali praktika. Tą susitikimą inicijavo pats Konkurencijos tarybos vadovas Šarūnas Keserauskas. Susitikime dalyvavo ir vyriausybės kancleris, ir mano patarėjas. Su jais ir Konkurencijos tarybos vadovu vyko pokalbis tik darbo klausimais dėl Lietuvos jūrų laivininkystės ir Konkurencijos įstatymo. Jokių kitokių klausimų nenagrinėjome, todėl šį susitikimą sieti su Konkurencijos tarybos pradėtu tyrimu įmonei „Ministerium“ yra nekorektiška ir neteisinga“, – sako A. Butkevičius.