captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Linkevičius: nereikia pulti į kraštutinumus dėl Šengeno zonos

Vokietijai sekmadienį laikinai vėl įvedus sienų kontrolę, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia kol kas neturįs duomenų, kad šis veiksmas kaip nors atsilieptų Lietuvai.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Pasak L. Linkevičiaus, šiuo metu daugelis ES šalių ieško būdų, kaip sukontroliuoti didžiulius nelegalių imigrantų srautus, tačiau dėl to nereikėtų kvestionuoti pačios Šengeno zonos gyvavimo.

„Tai, ką mes sukūrėme, negalime sugriauti, ir vienas iš tų dalykų yra Šengeno zona. Tie sukrėtimai yra jaučiami, bet nemanau, kad mes dabar turime blaškytis į kraštutinumus, o vienas iš jų būtų Šengeno zonos griovimas“, – pirmadienį po pasitarimo vyriausybėje sakė L. Linkevičius.

Anot ministro, įtampų dėl migrantų kyla ne tik Vokietijos ir Austrijos, bet ir Austrijos–Vengrijos, Vengrijos–Serbijos pasieniuose.

Vokietija pasų kontrolę prie savo sienų atnaujino rugsėjo 13 dieną, didžiausią dėmesį skiriant pasieniui su Austrija – per šią šalį į Vokietija plūsta prieglobsčio prašytojai iš Artimųjų Rytų, taip pat Afrikos šalių.

Atnaujinta kontrolė, anot Vokietijos vidaus reikalų ministro, turėtų sustabdyti į šalį bandančius patekti migrantus. Vokietijos ūkio ministras Sigmaras Gabrielis anksčiau teigė, kad šalis jau pasiekė savo galimybių ribą priimdama migrantus.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...