Lietuvoje

2020.01.30 15:42

Politologas: reikėtų užjausti Karbauskį, jam kliuvo sunki užduotis – įrodyti, kad Masiulis blogesnis ministras nei Narkevičius

Valdančiųjų lyderio ir buvusio susisiekimo ministro konfliktas vėl visuomenės akiratyje. „Valstiečių“ vadovas kreipėsi į STT dėl su R. Masiuliu susijusių asmenų „karjeros šuolių“, tokius kaltinimus pastarasis vadina neturinčiais pagrindo. Politologo teigimu, tokie R. Karbauskio pareiškimai, greičiausiai, baigsis šnipštu.

Kaip teigia LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje viešėjęs politologas, Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas Virgis Valentinavičius, R. Karbauskis naudojasi prezidento ir jo komandos klaida. Esą ji buvo padaryta, kai Jaroslavas Narkevičiui buvo pareikšti įtarimai, kad susisiekimo sektoriuje jis įdarbino 20 su savo partija susijusių žmonių.

„Kai tarp jų nėra asmenų, kurie kuo nors būtų įtariami ar būtų interesų konfliktai, t. y. ganėtinai tuščia kalba. Ponas Karbauskis aiškiai naudojasi prezidento ir jo komandos, galima sakyti, žiopla klaida, kai pareiškė apie 20 įtariamųjų (J. Narkevičiaus istorija – LRT.lt. past.), bet pasirodė, kad tai yra šnipštas. Todėl ponas Karbauskis ir toliau vykdo šį žanrą ir aiškiai sako: jeigu prezidentas taip gali, tuomet ir mes galime daryti. Bet kiek čia realybės? Na, tiesą sakant, aš tikrai jos nematau. Argumentų taip pat nematau“, – sako politologas.

Politikas taip pat teigė, kad dėl minimų situacijų buvo padaryta žala valstybei, tačiau kokia tiksliai ji buvo padaryta – neįvardijo. V. Valentinavičiaus teigimu, šiuo metu girdima daug „baisiosׅ retorikos“, tačiau jokios tąsos nematyti. Tai reiškia, anot jo, tuščius gąsdinamus.

Karbauskis tikina: paviešintas Masiulio galimai įdarbintų asmenų sąrašas – tik „ledkalnio viršūnė“

„Manau, kad reikėtų užjausti poną Karbauskį, nes jis imasi labai sunkaus uždavinio – įrodyti, kad Rokas Masiulis buvo blogesnis ministras negu yra Jaroslavas Narkevičius. Tai, galima sakyti, yra beviltiškas uždavinys. Jis daro tai, ką gali. Ypač Ramūnui Karbauskiui, tą daryti yra labai sunku, nes, galima sakyti, kad žmonių akyse jis yra patentuotas melagis. Jis melavo apie tris pergales rinkimuose, jis melavo, kad nuvers Pranckietį, jis melavo, kad LRT komisijai pateiks triuškinančią medžiagą, jis melavo, kad pateiks kažką triuškinančio apie Roką Masiulį. Šnipštas šnipštas“, – konstatuoja V. Valentinavičius.

Po oficialaus R. Karbaukio kreipimosi, kai buvo paviešintas asmenų sąrašas, prabilo ir buvęs susisiekimo ministras R. Masiulis. Jis tikina, kad jam juoką kelia „valstiečių“ lyderio R. Karbauskio kreipimąsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) dėl esą jo bendražygių įdarbinimo įvairiose su ministerija susijusiose įmonėse. Anot jo, R. Karbauskio kaltinimai neturi pagrindo.

Masiulis atsikirto: Karbauskis kaip politinis „Grigeo“ vamzdis – pila srutas į visas puses

V. Valentinavičiaus teigimu, R. Karbauskis kaltina R. Masiulį finansiniais nusikaltimais ir pataikavimu verslui, bet nepateikia jokių įrodymų. Bet už kai kurių jo pačio kaltinimų labai aiškiai „kyšo verslo ausys“, konkrečiau – Valdo Sutkaus, sako politologas.

R. Karbauskis STT pateikė visuomenei lentelę su per dvidešimt įvairiai tarpusavyje susijusių asmenų pavardžių ir paprašė išsiaiškinti, ar tokių asmenų su panašiomis sąsajomis nebuvo daugiau. ׅ„Iš tos lentelės, kurią matau, manau, prokurorams būtų labai sunku sugalvoti, ką reikėtų čia tirti“, – mano politologas.

„Man seniai yra įtarimas, ką šneka Karbauskis ir premjeras, yra siekis kaip nors atitolinti premjero kelio asfalto klausimą. Kaip nors užstoti Narkevičių, nesvarbu kuo. Tikėtis, kad užsimirš arba bent jau atidėti vėlesniam laikui karštą ir esminį klausimą “, – sako V. Valentinavičius.

Visą pokalbį su politologu V. Valentinavičiumi žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Politologas apie kaltinimus Masiuliui: Karbauskis naudojasi prezidento klaida, bet argumentų kol kas nematau