Lietuvoje

2015.09.14 12:25

Sovietinė Palanga: pusantros valandos eilė valgykloje ir legendiniai akmenys

Palanga sovietmečiu buvo populiariausias kurortas Lietuvoje. „Istorijos detektyvų“ reportaže – vėlyvojo sovietmečio Palangos vaizdai, diskotekas čia vedusio Arno Klivečkos pasakojimas ir daug apie anuometinį kurortą pasakanti „Kardiofono“ daina „Šliaužk į kopas“.

„Į Palangą važiuodavai autostopu. Arba, jei turėdavai nugvelbęs pinigų, atvažiuodavai su autobusu. Tave paleisdavo Palangoje ir tu neidavai nuomotis kambario – tu iškart eidavai čia. Prie akmenų.“, – pasakojo A. Klivečka, jaunystėje kurorte praleidęs daugybę laiko.

Legendiniai akmenys – J. Basanavičiaus gatvės pradžia. Jų likučių išliko iki šių laikų. Tai buvo populiari susitikimų vieta. Tais laikais mobiliųjų telefonų nebuvo, tad buvo reikalinga vieta, kur vienas kitą galėtum surasti.

Norint patekti į kavinę Palangoje, tekdavo stovėti įspūdingoje eilėje. Tai buvo Palangos kasdienybė. Valgykloje laukti reikėjo apie pusantros valandos, o populiarioje kavinėje „Moliniam ąsoty“ – žymiai ilgiau. Kai ji atsidarydavo, eilė jau būdavo išsirikiavusi. Vakarais eilė jau būdavo ir gatvėje. Kaip pasakojo A. Klivečka, su draugais jie mesdavo burtus, kuris „atstovės eilę“ ir užims staliuką.

Daugiau apie sovietinės Palangos kasdienybę – LRT TELEVIZIJOS laidos „Istorijos detektyvai“ reportaže.