Lietuvoje

2020.01.30 14:30

Masiulis: Karbauskis, kaip politinis „Grigeo“ vamzdis, pila srutas į visas puses

atnaujinta 14.50
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.01.30 14:30

Buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis tikina, kad jam juoką kelia „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio kreipimasi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) dėl esą jo bendražygių įdarbinimo įvairiose su ministerija susijusiose įmonėse. Anot jo, R. Karbauskio kaltinimai neturi pagrindo.

„Ponas R. Karbauskis, kaip politinis „Grigeo“ vamzdis, dabar pila visas srutas į visas puses, nerinkdamas nei žodžių, nei argumentacijos“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė R. Masiulis.

Anot buvusio ministro, R. Karbauskio pateiktose schemose esą meluojama, o kai kurių sąsajų su tam tikrais žmonėmis jis tikino iš viso neturintis.

„Nežinau, kaip vertinti žmogiškai, nes ta informacijai kaip srutų srautas plaukia“, – nuostabos neslėpė R. Masiulis.

R. Masiulis tikino, kad R. Karbauskio minimi asmenys, kurie esą pradėjo dirbti su Susisiekimo ministerija susijusiose įmonėse tuo laikotarpiu, kai jis vadovavo ministerijai, į darbą buvo priimti konkurso būdu, įvertintus jų profesionalumą.

„Pavyzdžiui, „Lietuvos geležinkelių“ valdyba, vadovai ir visa pertvarka, kuri yra įvykusi, man tik tapus susisiekimo ministru, ta pertvarka buvo padaryta. Ji buvo detaliai suderinta su premjeru, pokytis įvyko, nė vienai kitai Vyriausybei nebuvo pavykę išvalyti šito lizdo, šitos valstybės valstybėje, ji dabar moka dividendus. Taip kad jie yra profesionalai ir aš džiaugiuosi, kad jie sutiko ateiti ir padėti valstybei. Per savo karjerą aš esu daug dirbęs tarptautinėse kompanijose, kurios kelia pačius aukščiausius tikslus – skaidrumo, profesionalumo – ir kai kurie žmonės, su kuriais mane teko dirbti, sutiko dirbti ir valstybei. Tai yra didžiulis pliusas valstybei. Tai nėra kažkokios politinės sąsajos, tarp jų nėra jokių politinių, artimų draugų ir kitų dalykų“, – kalbėjo R. Masiulis.

R. Karbauskio teigimu, R. Masiuliui tapus „Vilniaus šilumos tinklų“ valdybos nariu, dalis su buvusiu ministru esą susijusių žmonių taip pat gavo darbo šioje bendrovėje. R. Masiulis, reaguodamas į šiuos pareiškimus, patikino, kad „valstiečių“ lyderio minimi asmenys bendrovėje „Vilniaus šilumos tinklai“ dirbo dar tada, kai jis nebuvo pradėjęs dirbti bendrovės valdyboje.

„Matosi, kad yra žaidžiama faktais, interpretuojama ir viskas supilama į tokį, švelniai pasakius, srutų srautą, kad net nežinau, kaip komentuoti“, – tikino R. Masiulis.

Buvęs ministras tikino nesibaiminantis, jei STT nutars tirti jo ryšius. R. Masiulis priminė iš STT gavęs apdovanojimą už kovą su korupcija. Vis dėlto jis ragino iškelti klausimą, kodėl būtent dabar „valstiečiai“ prabilo apie jo galimai neskaidrius ryšius ir sprendimus.

„Tai yra bendras ne tik R. Karbauskio, bet ir premjero (Sauliaus Skvernelio – LRT.lt) planas, komandinis darbas, kiek įmanoma, mane išstumti, vienas dalykas, iš politinės veiklos, nes yra baimė, kad aš grįšiu į politiką. Ir kitas dalykas – nori mane turbūt sustabdyti, jeigu aš būsiu kviečiamas liudyti dėl premjero kelio į VTEK (Vyriausioji tarnybinės etikos komisija – LRT.lt)“, – savo versiją pateikė R. Masiulis.

R. Masiulis neatskleidė, kokią informaciją pateiktų VTEK, kuri tiria prie premjero S. Skvernelio namų asfaltuoto kelio istoriją.

Masiulis atsikirto: Karbauskis kaip politinis „Grigeo“ vamzdis – pila srutas į visas puses

Buvęs ministras, dar kartą paklaustas, kas siejo jį ir R. Karbauskio schemoje įvardintus asmenis, patikino, kad juo siejo darbiniai santykiai.

S. Skvernelis anksčiau, paprašytas įvertinti R. Karbauskio ruošiamą informaciją apie R. Masiulio ryšius, teigė, kad nereikėtų specialiąsias tarnybas užkrauti „tokiais darbais“. R. Masiulis tokį premjero pareiškimą įvertino kaip „gero ir blogo policininko“ žaidimo dalį.

„Aš tai vertinu, kaip gero ir blogo policininko žaidimą. Neabejoju, kad premjero ir R. Karbauskio komanda dirba kartu, tai yra bendras planas, tai yra politinis planas“, – tikino R. Masiuli.

Valdančiųjų lyderis R. Karbauskis ketvirtadienį paviešino ilgai žadėtą sąrašą asmenų, kuriuos esą Susisiekimo ministerijai pavaldžiose institucijose įdarbino buvęs ministras R. Masiulis. Politikas taip pat pranešė, kad kreipėsi į STT.

Į STT besikreipęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas R. Karbauskis prašo, kad ši įvertintų, ar buvęs energetikos, o vėliau – ir susisiekimo, ministras R. Masiulis bei su juo susiję asmenys nekūrė įsidarbinimo aukštose pareigose valstybinėse įmonėse schemų.

Vėliau, komentuodamas situaciją žiniasklaidai, R. Karbauskis teigė, kad paviešintas sąrašas yra tik „ledkalnio viršūnė“. Pasak politiko, kiek vėliau turėtų būti paskelbta dar pavardžių ir bendrame sąraše jų bus daugiau nei 20. Kaip kalbėjo politikas, žmonės, minimi sąraše, yra susiję, bendradarbiauja, keičia įmones besikeičiant R. Masiulio darbui.

Portalas LRT.lt primena, kad apie pavardžių paviešinimą R. Karbauskis prabilo tuomet, kai prezidentas Gitanas Nausėda duodamas interviu LRT RADIJUI užsiminė, jog yra žinoma apie maždaug 20 asmenų, susijusių su Lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga, kuriuos ministerijai pavaldžiose institucijose įdarbino dabartinis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.