Lietuvoje

2020.01.30 19:10

Perspėja apie kitą savaitę Lietuvą užplūsiančius šalčius: temperatūra kris ir iki 10 laipsnių

Savaitgalį Lietuvoje numatomi šilti ir lietingi orai, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Vida Ralienė. Tiesa, reikėtų ruoštis šalčiams – pirmadienio naktį orai pamažu ims vėsti, o kitos savaitės gale žadami šiek tiek rimtesni šalčiai.

„Savaitgalį temperatūra ir naktį, ir dieną mažai kuo skirsis. Sulauksime 5–8 laipsnių šilumos, kas labai nebūdinga šiam laikotarpiui“, – pažymi V. Ralienė.

Sekmadienį šiluma po truputį turėtų trauktis, ims pūsti šiaurės vakarų vėjas ir nuo pirmadienio pamažu vės.

„Didelė tikimybė, kad pirmadienio naktį temperatūra bus artima nuliui, o dieną šiek tiek aukštesnė. Paryčiais reikėtų pasisaugoti plikledžio, nes ir esant nulio laipsnių temperatūrai žemės paviršius greičiau vėsta. Kadangi prieš tai būna drėgna, vėliau gali būti ir slidu“, – aiškina sinoptikė.

Antradienį turėtų būti daugiau pragiedrulių, sako V. Ralienė. „Naktį bus 1–6 laipsniai šalčio, dieną temperatūra taip pat turėtų būti neigiama, tik prie jūros šilčiau“, – priduria ji.

V. Ralienės teigimu, kitos savaitės viduryje sulauksime stipresnių šalčių.

„Didžiojoje šalies dalyje temperatūra paryčiais kris iki 4–9 laipsnių šalčio, o vietomis šiek tiek pasnigs. Visi pasidžiaugti baltu sniegu negalės. Ten, kur pasnigs, temperatūra naktimis gali nukristi ir iki 10 laipsnių šalčio. Tikėtina, kad ir dienomis ji išliks neigiama, tik arčiau jūros bus kiek šilčiau. Ar toks šaltesnis oras atkeliaus ilgam, kol kas sunku pasakyti, nes Atlantas yra sukaupęs labai daug šilumos ir panašu, kad tie procesai gali keistis“, – kalba sinoptikė.

Pasak V. Ralienės, sausis buvo rekordiškai šiltas – vidutinė temperatūra didžiojoje šalies dalyje beveik šešiais laipsniais viršijo vidutinę ilgametę. Vasaris, anot jos, taip pat numatomas iki trijų laipsnių šiltesnis nei įprasta.