Lietuvoje

2020.01.30 09:34

Po Račkausko nušalinimo Panevėžio mero pareigas eis Jakštas

LRT.lt2020.01.30 09:34

Ketvirtadienį Panevėžio miesto savivaldybės taryba nusprendė pavesti laikinai eiti mero pareigas mero pavaduotojui Valdemarui Jakštui.

V. Jakštas miestui vadovaus iki vasario 20 d. arba kol bus priimtas sprendimas dėl Ryčio Mykolo Račkausko nušalinimo eiti mero pareigas.

LRT.lt primena, kad Panevėžio miesto savivaldybėje praėjusią savaitę vėl vyko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų vizitas. Prokurorai pranešė, kad Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas buvo sulaikytas ir jam pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu.

„R. M. Račkauskui prokuroras paskyrė kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti, uždraudžiant lankytis tam tikrose vietose. Viena iš jų – jo darbovietė, tai yra miesto savivaldybė, išskyrus dalyvavimą tarybos posėdžiuose, kaip tarybos nariui“, – tuomet dėstė prokuroras.

STT Panevėžio valdybos viršininkas Žydrūnas Krampalcas informavo, kad STT pareigūnai turi duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad 2019 m. pavasarį R. M. Račkauskas susitarė su Panevėžio miesto vienu iš sporto klubų prezidentų iš jo priimti ne mažesnį negu kelių tūkstančių eurų kyšį.