Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.30 08:42

Ilgas delsimas dėl Savicko paskyrimo – prezidento atsakas premjerui dėl Narkevičiaus gynimo?

Nausėdos patarėjas: gavome kandidatą iš artimų premjero pažįstamų rato

Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas, Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Simonas Krėpšta sako, kad klausimas dėl Luko Savicko kandidatūros į ekonomikos ir inovacijų ministrus paaiškės kitą savaitę. Tuo metu buvęs Valdo Adamkaus ir Dalios Grybauskaitės patarėjas Mindaugas Lingė tikina, jog toks delsimas rodo konfliktą tarp prezidento ir premjero.

Premjeras Saulius Skvernelis praėjusį penktadienį prezidentui Gitanui Nausėdai pateikė Luko Savicko kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministro postą. Kaip anksčiau teigė Prezidentūra, pateikta kandidatūra iki pateikimo išsamiau aptarta nebuvo.

G. Nausėda yra užsiminęs, kad L. Savicko kandidatūra į ekonomikos ir inovacijų ministro postą nėra vienintelė. Tuo metu valdantieji tikina alternatyvų šiam kandidatui neturintys.

Pasiteiravus, kodėl kandidato į ekonomikos ir inovacijų ministrus klausimas tiek užtruko, S. Krėpšta teigia, kad jau rugsėjį buvo aišku, jog reikės ekonomikos ir inovacijų ministro, gruodį ši kėdę atsilaisvino, tačiau teikimas iš premjero buvo gautas tik prieš keturias darbo dienas. Kaip bebūtų, anot S. Krėpštos, prezidentas žada labai atidžiai vertinti siūlomą kandidatą.

„Kitą savaitę planuojamas susitikimas su kandidatu. [...] Pagrindinis prezidento vertybinis tikslas – kad kiekvienas ministras būtų pats geriausias kandidatas. [...] Gavome kandidatą iš artimų premjero pažįstamų aplinkos rato. Tai nėra nei pliusas, nei minusas, visada yra gerai, kai yra daug alternatyvų ir gali palyginti kandidatus“, – komentuoja prezidento patarėjas.

Buvusio Valdo Adamkaus ir Dalios Grybauskaitės patarėjo vidaus politikos klausimais Mindaugo Lingės manymu, ši užsitęsusi situacija demonstruoja konfliktą tarp prezidento ir valdančiųjų.

„Matosi, kad nėra normalaus kalbėjimo. Anksčiau formuojant Vyriausybę S. Skvernelis su prezidente D. Grybauskaite turėjo interesą, kad nebūtų tokio viešo stumdymosi, kai pavardės sužinomos tik iš spaudos arba tik gaunant teikimą, būdavo apsitariama iš anksto, kad nebūtų kliūčių“, – pažymi M. Lingė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi