Lietuvoje

2020.01.29 22:16

Taršos skandalams vejantis vieną po kito, ketinama pasitelkti policiją

Algirdas Igorius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.01.29 22:16

Siekiama stiprinti aplinkos apsaugos kontrolę, bet trūksta aplinkosaugininkų, todėl į pagalbą žadama pasitelkti policijos pareigūnus. Nors pačių policininkų trūksta apie tūkstantį, jų vadovas žada tokią pagalbą.

Po „Grigeo“ taršos Kuršių Mariose skandalo, lyg iš rago gausybės pasipylus naujiems taršos židiniams, aplinkosaugininkai kaip niekad turi daug darbo. Tačiau jų trūksta. Aplinkos apsaugos departamente 70 laivų darbo vietų. Neišsprendus šios problemos negelbės ir Seimo skubiai priimtas vadinamasis Klaipėdos paketas, griežtinantis teršėjų atsakomybę.

Aplinkos ministras žada ieškoti būdų kaip į aplinkosaugininkų gretas pritraukti į atsargą išėjusius policijos pareigūnus bei ugniagesius, bus siekiama ir šių tarnybų bendradarbiavimo.

Panorama. Istorinis balsavimas įvyko: Europos Parlamentas ratifikavo „Brexito“ sutartį

„Galime tikrai pasitelkti prokuratūrą, policiją, specializuotus prokurorus, kurių funkcija tirti būtent aplinkosauginius pažeidimus. Didesnis įgaliojimų ir atsakomybės būtent suteikimas neetatiniams aplinkosaugininkams, vienas iš būdų, kaip padėti dar efektyviau vykdyti aplinkosaugą“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Policijos vadovas teigia, matantis tokio bendradarbiavimo su aplinkosaugininkais galimybių, tik reikia numatyti konkrečias priemones ir viską suplanuoti.

„Šiandien ta mūsų bendradarbiavimo situacija pakankamai chaotiška. Galėtų tai veikti efektyviau, jeigu mes susikurtume tam tikras tvarkas. Esame pasirengę ateiti į pagalbą, nepaisant to, kad ir patys turim pakankamai nemažai problemų“, – teigia generalinis policijos komisaras Renatas Požėla.

Policija problemų išties netrūksta. Pasak pareigūnų profsąjungos vadovo, per pastaruosius ketverius metus tarnybą policijoje paliko apie 2000, o dabar trūksta daugiau nei 1000 pareigūnų.

„Turint minus 1000 policininkų, turint biudžetą tokį pat, kokį turėjai, o ne didesnį, turint aiškias užduotis, kurias formulavo premjeras policijos vadovui: atkurti institutus nepilnamečių ir apylinkės inspektorius, kartu iš policijos vadovo, jam surištos rankos, atimtas biudžeto valdymas, asignavimų valdytojo statusas į VRM, šiuo atveju į ministrės rankas. Ir ilgai laukti nereikėjo, sausio pirmom dienom policija neteko, mano žiniomis, apie 500 000“, – tvirtina pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimiras Banelis.

Policijos vadovas planuoja, kad per kelias savaites bus parengtas aplinkosaugininkų ir policininkų bendradarbiavimo planas, pagal kurį bus pradėta veikti.