Lietuvoje

2020.01.29 18:42

Dūmą traukiančių vaikų paieškos Klaipėdoje: rūko prie mokyklos, cigarečių nuperka ir tėvai

Madona Lučkaitė, Paulius Selezniovas, LRT RADIJO laida „60 minučių“, LRT.lt2020.01.29 18:42

Trečiadienį pareigūnai ir specialistai apieškojo uostamiesčio mokyklas. Kaip parodė tyrimas, per pertraukas į gretimus kiemus einančių patraukti dūmą paauglių nemažai. Dažniausiai išvydę pareigūnus šie pasileidžia bėgti, todėl administracinėn atsakomybėn buvo patraukti tik keli tokį nusižengimą padarę asmenys.

Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Saulius Valiulis sako, kad tokie patikrinimai yra gana dažni, tačiau rūkančių nepilnamečių jie negąsdina.

„Reidai daromi kartą per savaitę, kuomet ieškomi elektronines ar paprastas cigaretes rūkantys paaugliai ir jų atžvilgiu taikoma administracinė atsakomybė. [...] Tam tikram laikui apsivaloma, bet po kiek laiko jie vėl susirenka parūkyti“, – teigia S. Valiulis.

Policijos pareigūnai sako pastebintys, kad įprastas cigaretes vis dažniau keičia elektroninės ar kaitinamojo tabako rūkymui skirti įrenginiai. Pareigūnų praktika rodo, kad kartais vaikai nesibaimina tokias cigaretes rūkyti dar neišėję iš mokyklos, nes įrenginiai neskleidžia jokio kvapo. Stebina ir tai, kad tokius rūkymui skirtus įrenginius nuperka ir patys tėvai. Pareigūnai primena, kad nepilnamečiai negali ne tik vartoti, bet ir su savimi turėti tabako gaminių.

„Keičiasi tendencijos dėl nepilnamečių, vartojančių tabako gaminius. Jie neberūko įprastų tabako gaminių, nes šiuo metu yra ypač išpopuliarėjusios elektroninės cigaretės. Kadangi tai jiems asocijuojasi su sveikatai nežalingu dalyku, jie mielai jas renkasi ir dėl pažaidimo. [...] Jaunuolių tėveliai taip pat dažnai nemato nieko blogo dėl elektroninių cigarečių rūkymo“, – komentuoja Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato Prevencijos skyriaus viršininkė Rasa Bekežienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt