Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.29 14:29

Koronaviruso židinyje Uhane – trys lietuviai

Linkevičius: Lietuva turi galimybę paremti Kiniją apsauginėmis kaukėmis

Trys Lietuvos piliečiai registravosi esantys kiniško koronaviruso židinyje Uhano mieste, teigia Užsienio reikalų ministerija.

„Šiandien su Lietuvos ambasada Kinijoje susisiekė dar vienas Lietuvos pilietis ir pranešė esąs Uhane. Ambasada su juo ir toliau palaikys ryšį“, – BNS teigė užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vyriausybės posėdyje trečiadienį pabrėžė, kad su šiais trimis Lietuvos piliečiais URM palaiko ryšį. Asmenys yra ramūs, jaučiasi gerai, nėra užsikrėtę, poreikio grįžti į tėvynę neišreiškė.

Iki šiol buvo žinoma apie du Uhane esančius lietuvius.

Užsienio reikalų ministerija Lietuvos piliečius ragina laikinai nevykti į Kiniją, kol nebus suvaldytas šalyje plintantis koronavirusas.

Jos duomenimis, Kinijoje yra apie 300 lietuvių. L. Linkevičius atskleidė, kad iš visi Kinijoje esantys lietuviai raginami registruotis, tačiau į raginimą atsiliepusiųjų nėra daug - 15.

Pirmas užsikrėtimo šiuo virusu nuo kito žmogaus atvejis antradienį nustatytas ir Europoje – Vokietijoje vyras užkratą gavo iš vienos bendradarbės kinės.

Naujausiais duomenimis, Kinijoje nuo koronaviruso mirė kiek daugiau nei 130 žmonių, užsikrėtė apie 7 tūkst. asmenų.

Užsiminė apie paramą Kinijai

L. Linkevičius Vyriausybės posėdyje taip pat užsiminė, kad Kinijoje reziduojantys Lietuvos piliečiai, taip pat ir įgalioti atstovai gali būti su šeimomis parvežami į Lietuvą. Ypatingai atkreipiamas dėmesys į šeimas, turinčias vaikų.

„Jeigu būtų poreikis grįžti į tėvynę, tai tokius atvejus koordinuoja centras Paryžiuje. Palkaikome ryšį, bet kol kas tokio poreikio nėra. Nėra evakuacijos poreikio iš Pekino, jeigu konkrečiai, bet jeigu asmenys jaučia riziką, mes planuojame šeimos narius, ypatingai vaikus, parvežti į Lietuvą. Toks sprendimas yra. Tai nėra evakuacija, tiesiog toks sprendimas atsiliepiant į rizikas“, – sakė L. Linkevičius.

Taip pat ministras pridūrė, kad URM pasiekia informacija apie Kinijoje esantį apsauginių kaukių bei medicinos priemonių trūkumą. Lietuva turi galimybę prisidėti prie kai kurių medicinos priemonių bei kaukių siuntimo. Centralizuotus reisus tuo tikslu vykdo Jungtinė karalystė bei Prancūzija. L. Linkevičius pabrėžė, kad tai nėra oficialus Kinijos prašymas.

Po Vyriausybės posėdžio premjeras Saulius Skvernelis komentavo, kad oficialiai Lietuva nėra gavusi prašymo iš Kinijos paremti medicinos priemonėmis bei kaukėmis.

„Oficialiai jei tokį gausime, tikrai svarstysime, jeigu toks realus poreikis yra“, – komentavo S. Skvernelis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi