Lietuvoje

2020.01.29 12:28

Skvernelis: aplinkos apsaugos sistemai reikia imuniteto padalinio

LRT.lt2020.01.29 12:28

Pasitarime, kuriam pirmininkavo Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, aptartos aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės stiprinimo priemonės ir atsakingų institucijų veiksmai.

Akcentuota, kad pirmiausia būtina nedelsiant stiprinti koordinuojančios institucijos – Aplinkos apsaugos departamento – analitinius, tiriamuosius gebėjimus.

„Matome, kad atsiranda vis naujų įstatyminių priemonių, kurios turi padėti aplinkosaugininkams, tačiau šiandien bene svarbiausias klausimas – kaip pasiekti, kad kontrolės mechanizmas būtų ne formalus, o veiksmingas. Akivaizdu, kad kita didelė aplinkos apsaugos sistemos problema – apsikeitimo informacija ir reagavimo mechanizmo nebuvimas. Be to, sistema turi turėti imuniteto padalinį ar jo atitikmenį, kuris, atlikdamas tiesiogines funkcijas, prireikus galėtų bendradarbiauti ir keistis informacija su ikiteisminio tyrimo institucijomis. Taip pat būtinos metodikos, kurios padėtų įvertinti verslo subjektų generuojamą atliekų kiekį, jų tinkamą sutvarkymą ir potencialią riziką“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Premjeras taip pat akcentavo būtinybę stiprinti aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų kompetenciją, didinti neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių skaičių.

Pasitarime nutarta parengti nacionalinius ir regioninius Aplinkos apsaugos ir Policijos departamentų bendradarbiavimo planus – tai padėtų daug veiksmingiau kovoti su aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidėjais.

Ateityje bus stiprinama nusikaltimų aplinkai prevencija, numatoma inicijuoti aplinkosaugos klausimų įtraukimą į Rizikų analizės centro veiklą ir į regioninius jungtinius operacijų centrus, efektyviau bendradarbiauti su ikiteisminio tyrimo institucijomis. Taip pat bus įgyvendinama Europos politikos priemonė, skirta nusikaltimų aplinkai prevencijai ir kovai su šiais nusikaltimais. Ketinama labiau kontroliuoti, kaip laikomasi aplinkos teisės aktų reikalavimų, įtraukiant visas teisėsaugos institucijas, administracines įstaigas ir prokurorus.

Numatoma persvarstyti administracinės srities juridiniams asmenims taikomų baudų dydį, kad jos būtų labiau atgrasančios, proporcingesnės ir veiksmingesnės, ypač atsižvelgiant į nusikaltimų vykdytojų galimą neteisėtą naudą.

Pasitarimo dalyviai įpareigoti per savaitę parengti konkrečius pasiūlymus ir pateikti juos Vyriausybei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.