Lietuvoje

2020.01.29 11:45

Viešumas paspirgino padus valdžiai – skubiai tvarko piktžaizdę Vilniuje, darbus stebi dronas

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.01.29 11:45

Po žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos apie šiukšlių kalnus Karoliniškėse, šalia „Ryto“ progimnazijos pripučiamo stadiono, trečiadienį ryte prasidėjo intensyvūs tvarkymo darbai. Kaip užfiksavo LRT.lt fotografai, aplinkoje zuja mašinos, pradedamos rinkti šiukšlės, o darbus iš aukštai stebi dronas.

Kaip antradienį pranešė LRT.lt, čia pilna senų padangų ir kitų degių šiukšlių. Vilnietė Jurgita Jurevičiūtė nuo balandžio laukė, kol Vilniaus miesto savivaldybė imsis realių veiksmų, kad šios piktžaizdės neliktų.

„Pristatau – Lietuvos sostinė Vilnius. Karoliniškės. Rajonas, kuriame gatvės pavadintos Sausio 13-osios aukų vardais.

Vieta – šalia iškilmingai atidaryto „Ryto“ progimnazijos pripučiamo stadiono. Progimnazijos, kurioje 2020 m. sausio 13-ąją lankėsi prezidentas Nausėda. Vieta, šalia vaikų darželio „Medynėlis. Šalia Karoliniškių draustinio, Vakarinio aplinkkelio ir gyvenamųjų namų“, – socialiniame tinkle apie plytintį šiukšlyną pasidalijo vilnietė J. Jurevičiūtė.

Karoliniškių mikrorajono seniūnas Tomas Lilas antradienį LRT.lt sakė, kad jam puikiai žinoma ši situacija, ir tikino, kad nemažai pastangų jau padėta, kad problemos būtų sprendžiamos.

„Rūpinamės, kad teritorija būtų sutvarkyta, tačiau biurokratiniai procesai ne visada tai leidžia padaryti. Siuntėme raginimus, o ir žmogiškumas yra, leidžiame žmonėms patiems susitvarkyti“, – aiškino seniūnas.

Jis patvirtino, kad sąvartynu virtusią teritoriją sudaro trys dalys: viena – valstybinė žemė, kita – privati, trečia priklauso 70 bendrasavininkių.

LRT.lt antradienį sulaukė ir Vilniaus vicemero Valdo Benkunsko paaiškinimo.

„Nors šis savavališkas sąvartynas yra padarytas privačioje teritorijoje ir savivaldybė neturi teisės už miesto biudžeto pinigus jo tvarkyti, šiuo atveju jis bus nedelsiant likviduotas, kadangi ne tik daroma žala gamtai, bet ir kyla pavojus gyventojų saugumui.

Sumą už atliktus darbus išieškosime iš žemės sklypų savininkų. Tačiau ne mažiau svarbu išsiaiškinti, kas yra šio sąvartyno autoriai, ir užkardyti, kad ateityje tai nepasikartotų“, – komentavo vicemeras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.