Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.29 11:19

Šimašius į Smetonos paminklo idėją Vilniuje žiūri skeptiškai, bet iečių laužyti neketina

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.01.29 11:19

Šalies vadovas Gitanas Nausėda praėjusių metų rugpjūtį teigė, kad pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos atminimas turėtų būti deramai įamžintas Vilniuje.

Tiesa, Vilniaus meras Remigijus Šimašius į tokią iniciatyvą žiūri skeptiškai, tačiau, kaip teigė LRT KLASIKAI, dėl to veltis į ginčus jis neketina.

Vyriausybė neseniai inicijavo darbo grupę, kuri turėtų su sostinės valdžia suderinti, kur, kada ir koks paminklas turėtų būti pastatytas A. Smetonai.

„Kalbant apie paminklus, aš matau tam tikrą iššūkį ir problemą, nes turime daugybė žmonių nori pastatyti paminklus daug kam. Tai natūralus noras, nes mes turime turtingą istoriją, turime kuo pasidžiaugti. Pavyzdžiui, paminklas A. Smetonai, aš esu tarp tų skeptikų ir nesidžiaugiu labai, kad bus tas paminklas. Aišku, kai Vyriausybė, prezidentas paėmė kaip nacionalinę liniją šį paminklą, tai būtų keista ginčytis ir laužyti ietis. Klausimas tada kur, kaip ir koks?“, – LRT RADIJUI sakė Vilniaus meras.

LRT.lt primena, kad Vyriausybė šių metų pradžioje inicijavo paminklą Vilniuje pirmajam Lietuvos prezidentui Antanui Smetonai.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sudarė darbo grupę, kuri organizuos paminklo sukūrimo darbus, ketvirtadienį pranešė Vyriausybė.

Darbo grupės užduotis – suderinti su Vilniaus miesto savivaldybe vietą, kur galėtų atsirasti paminklas A. Smetonai, taip pat parengti pasiūlymus, kaip turėtų atrodyti paminklas, ir juos iki kovo 16 dienos pateikti Vyriausybei.

Šalia Užugirio dvaro atidengtas paminklas A. Smetonai – vienas iš nedaugelio Lietuvoje. Paminklas A. Smetonai stūkso ir istorinės prezidentūros kiemelyje, Kaune.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi