Lietuvoje

2020.01.29 09:48

Pranckietis: Rozovos korta metama artėjant rinkimams

„Visiems suprantama, kodėl šis klausimas dabar juda. Artėjame prie rinkimų. Yra natūrali konkurencija. Norėdami atrodyti geresniais už kitus, žiūrime kuo blogesnis yra kitas“, – LRT RADIJUI sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

V. Pranckietis tikina informacijos dėl Irinos Rozovos ryšių su Rusija neslėpęs, o tiesiog atlikęs „pareigą taip, kaip privalu“. „Aš ją atlikau nuo pradžios iki galo tiksliai. Taip, kaip ir turėčiau atlikti“, – sako Seimo pirmininkas.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis yra sakęs, kad Seimo pirmininkas dėl I. Rozovos tylėjo, norėdamas išsaugoti koaliciją, mat artėjo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) prisijungimas. „Jis priartėjo po daugiau nei metų laiko, – skuba paprieštarauti V. Pranckietis. – Numatyti kas įvyks po metų, tikrai niekas negali ir tokiems įtarimams jokio pagrindo tikrai nėra“.

Jei parlamentinis tyrimas pripažintų, kad I. Rozova sulaužė Seimo nario priesaiką, V. Pranckietis, matęs slaptą informaciją apie I. Rozovą, neskubėtų trauktis iš savo posto. „Tuomet turėtų trauktis daugiau tą informaciją mačiusių žmonių. Ypač tie, kurie turėdami tą informaciją, nežiūrėjo į ją. Matyt jiems buvo kažkas patarę, kad tai nėra svarbi informacija. Reiktų visiems galvoti apie vienodą atsakomybę“, – teigia V. Pranckietis.

Pasak Seimo pirmininko, jo atsistatydinimo ir I. Rozovos kortos išmetimo klausimai yra grįsti skirtingais interesais, ir, pasak jo, tam įtakos turi artėjantys Seimo rinkimai.

„Visiems suprantama, kodėl šis klausimas dabar juda. Artėjame prie rinkimų. Yra natūrali konkurencija. Norėdami atrodyti geresniais už kitus, žiūrime kuo blogesnis yra kitas“, – sako V. Pranckietis.

Dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus, V. Pranckietis sako nematantis problemų. Pasak jo, svarbu, kad būtų atliekamas darbas, o ar reikia „švaresnio“ politiko į šį postą, tai jau valdančiųjų reikalas.

Seimo pirmininkas atmosferą Seime lygina su dabartiniais orais. „Turėtų būti sausa ir šalta, o yra drėgna ir šlapia“, – taip atmosferą Seime apibūdina V. Pranckietis.

Pastaruoju metu nesigirdi Ramūno Karbauskio kritikos Seimo pirmininkui. Paklaustas, kaip vertina santykius su valstiečių lyderiu, V. Pranckietis nedaugžodžiauja. „Mes niekada nebuvome aistringi vienas kitam“, – sako V. Pranckietis.

Parengė Vismantas Žuklevičius