Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.29 00:22

Iki gyvos galvos nuteistas kalinys bandė pabėgti iš Šiaulių tardymo izoliatoriaus ir sužeidė pareigūnę

LRT.lt 2020.01.29 00:22

Antradienio vakarą iš Šiaulių tardymo izoliatoriaus nesėkmingai bandė pabėgti nuteistasis iki gyvos galvos. Jis įkaite paėmė pareigūnę ir pabėgo į laisvę, tačiau iš karto už tardymo izoliatoriaus tvoros jis buvo sugautas ten laukusių pareigūnų.

Kaip praneša Kalėjimų departamentas prie Teisingumo ministerijos, antradienį apie 21 val. Šiaulių tardymo izoliatoriuje, režiminiame korpuse, vedamas koridoriumi nuteistasis iki gyvos galvos (35 m.) grasindamas savadarbiu duriamuoju įrankiu Saugumo valdymo skyriaus jaunesniajai specialistei, pasikėsino pasišalinti iš tardymo izoliatoriaus.

Kiti pamainoje dirbę pareigūnai, įvertinę situaciją ir siekdami apsaugoti pareigūnę nuo sužalojimų, kontroliuodami nuteistojo judėjimą ir jį lydėdami, leido jam išeiti iš režiminės teritorijos.

Už įstaigos vartų nuteistasis paleido pareigūnę ir bandant pasišalinti, buvo sulaikytas pataisos įstaigos ir į pagalbą atvykusių policijos pareigūnų. Pataisos pareigūnai nuteistojo sulaikymo metu panaudojo elektros impulsinį prietaisą „Taser“. Nuteistasis yra izoliuotas.

Laisvės atėmimo bausmę už nužudymą nuteistasis atlieka nuo 2003 m.

Pareigūnė, pirminiais duomenimis, dėl paviršinių kaklo sužalojimų buvo pristatyta į gydymo įstaigą. Šiaulių tardymo izoliatorius pareigūnei užtikrina psichologinės pagalbos suteikimą. Darbuotojos darbo stažas pataisos įstaigoje – beveik metai.

Kalėjimų departamento kriminalinės žvalgybos valdyboje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kalinio pabėgimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 241 str. 2 d.)

Šiaulių tardymo izoliatoriuje pradėtas tarnybinis patikrinimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi