Lietuvoje

2020.01.28 16:54

Koronaviruso protrūkio epicentre – du lietuviai, Vilniuje – studentė iš Uhano

ES piliečiai bus evakuoti iš Uhano; atnaujinta 19.29
Aida Murauskaitė, LRT.lt, ELTA2020.01.28 16:54

Užsienio reikalų ministerija (URM) turi žinių, kad Uhano regione, kuriame fiksuotas koronaviruso protrūkio epicentras, šiuo metu yra bent du Lietuvos piliečiai.

Iš pradžių šią savaitę buvo pranešta apie regione esantį vieną Lietuvos pilietį, tačiau antradienį paaiškėjo, kad tokių žmonių yra bent du.

Kaip LRT.lt sakė R. Jakilaitienė, Uhane esantys lietuviai su Lietuvos URM susisiekė patys.

„Mes raginame Uhane ir viruso apimtame regione esančius lietuvius susisiekti su mumis. Vienas lietuvis pranešė vakar, kitas – šiandien, antradienį. Ambasada palaiko su jais ryšį, bendrauja ir toliau bendraus”, - kalbėjo R.Jakilaitienė.

URM nekomentuoja šių lietuvių sveikatos būklės.

Koronaviruso apimtame Uhane šie du lietuviai gyvena, mat, anot URM atstovės, turi ilgalaikių įsipareigojimų.

„Jei atsirastų poreikis juos iš ten evakuoti, mes su partneriais tai padarytume”, - pabrėžė R.Jakilaitienė.

Ambasadorė Kinijoje: lietuviai yra sveiki

Kad su pavojingame regione esančiais lietuviais palaiko ryšį, patvirtino ir Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė.

„Jie – sveiki, viskas jiems gerai, kol kas niekur iš ten evakuotis neketina“, - LRT.lt sakė ambasadorė.

URM visus šiuo metu Kinijoje esančius piliečius kviečia užsiregistruoti URM kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.

„Kadangi Kinijos valdžia ėmėsi griežtų priemonių apriboti viruso plitimą, gali kilti sunkumų išvykstant iš šalies. Daugelyje miestų stabdomas viešasis transportas, įstaigų darbas, sutrikęs tarpmiestinis susisiekimas. Atkreipiame keliautojų dėmesį į tai, kad turintys ligos požymių ar aukštesnę kūno temperatūrą gali būti sulaikomi Kinijos oro uostuose karantinui“, – skelbiama URM dar šios savaitės pradžioje išplatintame pranešime.

Užsienio reikalų ministerija dėl sparčiai plintančio naujojo koronaviruso šią savaitę rekomendavo laikinai nevykti į šalį.

Ministerijos duomenimis, Kinijoje yra apie 300 Lietuvos piliečių.

Sulaukė studentės iš Uhano

Kaip antradienį paskelbė 15min, pirmadienį pagal dvišalius mainus į Vilnių atvyko studentė iš koronaviruso apimto Uhano. Huazhongo mokslo ir technologijų universiteto studentė semestrą mokysis Mykolo Romerio universitete.

Universiteto atstovas Vaidotas Norkus LRT.lt sakė, kad mergina jaučiasi gerai, jos sveikatą stebės gydytojai ir artimiausiu metu.

„Bendravome, klausėme, kaip ji jaučiasi. Mūsų žiniomis, iš Uhano mergina išvyko anksčiau, kai ten dar nebuvo paskelbtas karantinas.

Susisiekėme su Nacionaliniu visuomenė sveikatos centru, jo specialistai patarė imtis edukavimo, pasiūlė universitete iškabinti informaciją apie virusą, taip ir padarėme“, – aiškino V. Norkus.

ES piliečiai bus evakuoti iš Uhano

ES piliečiai bus išskraidinti iš Kinijoje siaučiančio viruso epicentro – Uhano miesto. Juos šią savaitę išgabens du Prancūzijos lėktuvai, antradienį pranešė Europos Komisija (EK).

„Pirminiais duomenimis, pirmuoju lėktuvu bus gabenama apie 250 Prancūzijos piliečių, o antrasis lėktuvas skraidins daugiau kaip 100 ES piliečių iš kitų šalių. Tai pirmasis pagalbos prašymas, artimiausiomis dienomis gali būti paskelbta ir papildomų kitų“, – teigiama pareiškime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt