Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.13 19:40

Vilniaus maratone triumfavo Etiopijos bėgikas

ELTA 2015.09.13 19:40

Sekmadienį Vilniuje vykusio didžiausio Lietuvoje bėgimo renginio – „Danke bank“ Vilniaus maratono – vyrų 42 km 195 m bėgime triumfavo Teklu Getu Metaferja iš Etiopijos.

Etiopijos atstovas finišavo per 2 val. 26 min. 40 sek. Jis ilgą laiką bėgo rekordiniu Vilniaus maratono tempu, bet pabaigoje pritrūko jėgų ir vos pasiekė finišą. Vilniaus maratono rekordas yra 2 val. 21 min. 18 sek.

Antrąją vietą Vilniaus maratone užėmė Andrejus Jegorovas (2 val. 31 min. 20 sek.), trečiąją – Ruslanas Seitkalijevas (2:35.56). A. Jegorovui tai buvo pirmasis įveiktas maratonas.

 „Ruošiausi šiam startui, todėl tokio rezultato ir tikėjausi. Tik nežinojau, kokia vieta bus, nes sunku buvo prognozuoti, kokie yra dalyvių iš užsienio rezultatai ir galimybės. Vilniaus maratone pasirinkau bėgti, nes yra netoli namų ir tuo pačiu – tai Lietuvos čempionatas. Tai viena didžiausių mano pergalių, nes esu iškovojęs kitose distancijose nemažai apdovanojimų, bet Lietuvos čempiono titulo dar neturėjau. Vilniaus maratono trasa nėra pati lengviausia, bet nėra ir pati sunkiausia. Kadangi nesu bėgęs viso maratono kitur, tai sunku lyginti“. – po bėgimo įspūdžiais dalinosi A. Jegorovas.

Lietuvos maratono čempionas pridūrė, kad šiais metais maratonų nebeplanuoja, o kitąmet sieks naujų pergalių.

Vilniaus maratonas tuo pačiu buvo ir Lietuvos čempionatas. Jo čempionu paskelbtas A. Jegorovas, sidabras atiteko R. Seitkalijevui, bronza – Edvinui Vyzui (2:37.47).

Tarp moterų greičiausia buvo Loreta Bliujienė (3:06.08). Antrąją poziciją užėmė Aliona Kornijenko (3:12.15). trečiąją – Jolita Kurtinaitienė (3:13.15).

Visos šios trys bėgikės išsidalino ir Lietuvos maratono čempionato apdovanojimus.

Pusmaratonio bėgime triumfavo Valdas Dopolskas. Jis finišavo per 1 val. 7 min. 27 sek. ir pasiekė savo asmeninį rekordą.

Antrąją vietą užėmė Ignas Brasevičius (1:07.55), trečiąją – baltarusis Dmitrijus Chrichoejevas (1:09,04).

Tarp moterų triumfavo Milda Vilčinskaitė, kuri pusmaratonio trasą įveikė per 1 val. 16 min. 44 sek. bei net trimis minutėmis pagerino savo asmeninį rekordą.

Antra finišavo Neringa Aidietytė (1:18.16), trečiąją – Monika Vilčinskaitė (1:19.23).

Lietuvos pašto estafetėje 4 po 10 km nugalėjo „Herbalife“ komanda iš Paberžės.

Įvairiose Vilniaus maratono distancijose varžosi apie 16 tūkst. dalyvių. Tai naujas Vilniaus maratono rekordas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi