Lietuvoje

2015.09.13 20:25

Vilniaus maratone miręs vyras – karys

DELFI.lt, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.09.13 20:25

Sekmadienį vykstančiame „Danske Bank Vilniaus maratone“ vieną iš dalyvių ištiko klinikinė mirtis. Jį buvo bandoma gaivinti, vėliau vyriškis išvežtas į ligoninę.

Apie tai DELFI informavo policija. Pirminiais policijos duomenimis, vienam iš maratono dalyvių pasidarė bloga, atvykę medikai konstatavo klinikinę mirtį, medikai jį bandė gaivinti. Vyriškiui apie keturiasdešimt metų.

Liudininkų teigimu nelaimė įvyko apie 11 valandą, netoli Seimo. Vyriškis suklupo, vienas iš bėgikų jam puolė padėti, prisistatė esantis medikas. Netrukus atvažiavo greitoji pagalba. Kaip teigė įvykio liudininkai, buvo taikytas elektros šokas. Vyriškis išgabentas į ligoninę.

Policija DELFI patvirtino, kad vyriškis mirė ligoninėje.

Nustatyta asmenybė

„Vilniaus maratono“ organizatoriai teigia, kad yra nustatyta maratone dalyvavusio ir po jo mirusio bėgiko tapatybė. Tai – ilgus metus kariu tarnavęs vyras.

Įstaigos „Tarptautinis maratonas“ direktorius Darius Mikulis sako, kad jam nėra žinoma bėgiko mirties priežastis. Nepatvirtintais duomenimis, 44-erių metų vyrą ištiko širdies smūgis.

Krašto apsaugos ministerija patvirtino, kad miręs maratono dalyvis buvo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karys V. B., gimęs 1977 metais.

Anot ministerijos, V. B. kovo mėnesį tikrinosi sveikatą Kauno karo medicinos komisijoje, tuomet jokių ligų, ydų ir nusiskundimų sveikata karys neturėjo.

Sekmadienį bėgdamas trasoje vyras neteko sąmonės. Jį bandė gaivinti medikai, bet gyvybės išgelbėti nepavyko.

Krašto apsaugos sistemos vadovybė mirusio kario artimiesiems ir tarnybos draugams reiškia užuojautą.

„V.B. buvo ilgametis krašto apsaugos sistemos karys. Jis krašto apsaugai atidavė dvidešimt savo gyvenimo metų“, - teigia KAM.

„Danske Bank Vilniaus maratono“ organizatorių teigimų, šiemet jame dalyvauja rekordinis skaičius bėgikų - daugiau kaip 16 tūkst. žmonių. Dalyviai galėjo rinktis skirtingo ilgio distancijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.