Lietuvoje

2020.01.29 10:23

Signataras Petrovas sako, kad jį labiausiai jaudina Lietuvos susiskaldymas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.01.29 10:23

Kovo 11-osios signataro Eugenijaus Petrovo teigimu, svarbiausia, jog balsuojant dėl nepriklausomybės nebuvo susvyruota. Jis prisimena sunkią valstybės kūrimo pradžią, kai Kremliaus vizijose Lietuva buvo be Vilniaus ir Klaipėdos.

„Sąjūdžio dvasia iš esmės buvo ašis, apie kurią sukosi visa Lietuva. Nepriklausomybės paskelbimas buvo tik laiko klausimas. Buvo nutarta, kad neišeisime iš salės tol, kol nepriimsime Akto. Apėmė jausmas, kad mes viską galime. Nesvarbu, kaip mūšis pasibaigs, bet pergalę turime pasiekti.

Vienybės jėga buvo nepaprastai didelė. Viduje apėmė susimąstymas, kad Aktas priimtas, bet kaip bus su valstybingumu. Juk tai nevienareikšmis dalykas, kad mes paskelbėme ir viskas. Buvo visiškai aišku, kad mes labai susaigstyti, bet jausmas, kad ryžomės, nekeiksime savęs, kad kažkur susvyravome“, – LRT TELEVIZIJAI kalba signataras.

Susitikimas su signataru E. Petrovu – laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Signataras Eugenijus Petrovas: nepriklausomybės paskelbimas buvo tik laiko klausimas

Sąjūdžio dvasia iš esmės buvo ašis, apie kurią sukosi visa Lietuva.

Dabar E. Petrovo teigimu, kiekvienas Lietuvis turėtų prisiminti svarbiausią dalyką – kur jis užaugo.

„Lietuvos pasiekimas yra sunkiai įsivaizduojamas. Jis yra didžiulis, bet turi trūkumų. Mane labiausiai jaudina esantis susiskaldymas. Teritoriškai Lietuva yra viena valstybė, bet socialiai yra suskilusi. Norėčiau palinkėti, kad žmonės pamiltų Lietuvą. [...] Norėtųsi, kad kiekvienas lietuvis suprastų, kas jį užaugino, kad jis turi nepamiršti Lietuvos ir jai padėti“, – sako E. Petrovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6