Lietuvoje

2020.01.28 14:55

Verdikto dėl Savicko šią savaitę nebus – Nausėda vertins ir kandidato išsilavinimą, ir politines perspektyvas

Benas Brunalas, ELTA2020.01.28 14:55

Verdikto dėl premjero Sauliaus Skvernelio į ministrus teikiamo Luko Savicko šią savaitę dar nebus. Prezidentas Gitanas Nausėda su L. Savicku susitikti ketina ateinančią savaitę.

„Prezidentūra šiuo metu vertina L. Savicko kandidatūrą. Planuojama, kad prezidento susitikimas su juo galėtų įvykti kitą savaitę“, – teigia prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis Eltai atsiųstame komentare.

Kartu A. Bubnelis užsiminė, ko pirmiausia vyksiančio susitikimo metu šalies vadovas teirausis L. Savicko.
„Prezidentui ekonomikos ir inovacijų sritis yra itin svarbi. Todėl prezidentas susitikimo su kandidatu metu norės išgirsti jo siūlomus veiklos prioritetus, sužinoti, kaip ministerijos veikla prisidėtų prie socialinės atskirties mažinimo. Taip pat sužinoti apie jo vidutinio laikotarpio asmeninius planus bei politinės veiklos perspektyvas“, – teigė jis, pridurdamas, kad bus įvertintas ir kandidato išsilavinimas ministerijos kuruojamoje srityje.

„Vertinant kandidatą į ministrus, Prezidentūra dėmesį skiria ir jo patirčiai bei išsilavinimui šioje srityje“, – pridūrė A. Bubnelis.

Premjeras S. Skvernelis pastarosios savaitės penktadienį pateikė prezidentui Gitanui Nausėdai Luko Savicko kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministro postą. ELTA primena, kad ši ministro kėdė atsilaisvino, kai Virginijus Sinkevičius buvo paskirtas eurokomisaru.

Kaip anksčiau teigė Prezidentūra, pateikta kandidatūra iki pateikimo nebuvo bent kiek išsamiau aptarta. Pats G. Nausėda yra užsiminęs, kad L. Savicko kandidatūra į ekonomikos ir inovacijų ministro postą nėra vienintelė svarstoma kandidatūra. Tuo metu valdantieji neslepia, kad alternatyvų šiam kandidatui neturi.

Kaip antradienį žurnalistams teigė „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, šiuo metu valdantieji tiesiog laukia šalies vadovo verdikto. Politikas užsiminė, kad, prezidentui nesuskubus pritarti teikiamai kandidatūrai, Rkonomikos ir inovacijų ministerija, ko gero, dirbs su laikinu ministru dar pusantro mėnesio.

„Ministerija dirba su laikinu ministru, dirbs ir dar pusantro mėnesio“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis.

L. Savickas yra Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys. Jis taip pat premjerui patarinėja ekonomikos ir strateginių pokyčių valdymo klausimais.

L. Savickas yra įgijęs Europos viešųjų reikalų magistro laipsnį Mastrichto universitete Olandijoje, prieš tai Jungtinės Karalystės Jorko universitete įgijo politikos ir tarptautinių santykių bakalauro laipsnį.

Po studijų į Lietuvą grįžęs L. Savickas dirbo užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ Investicinės aplinkos gerinimo grupės vadovu, programos „Kurk Lietuvai“ metu įgyvendino projektus šioje agentūroje bei Vyriausybės kanceliarijoje, taip pat dirbo asociacijos „Investors’ Forum“ politikos ir viešųjų reikalų vadovu.

Nuo 2019 m. gruodžio 1 d., iki bus paskirtas naujas ekonomikos ir inovacijų ministras, laikinai eiti šias pareigas pavesta energetikos ministrui Žygimantui Vaičiūnui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.