Lietuvoje

2020.01.28 10:08

Karbauskis apie Savicko skyrimą ministru: visi scenarijai yra įmanomi

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.01.28 10:08

Valdantieji ekonomikos ir inovacijų ministru mato tik Luką Savicką, bet prezidentas tvirtinti jo, atrodo, neskuba. Visgi, „valstiečių“ lyderis, panašu, dėl to per daug neišgyvena, nes ministerija gali dirbti ir su laikinuoju vadovu.

Antradienį tebevykstančios neeilinės Seimo sesijos darbotvarkėje numatyta ir naujojo ekonomikos ir inovacijų ministro priesaika. Visgi, panašu, kad ministras antradienį neprisieks. Prezidentui Gitanui Nausėdai buvo pateikta Luko Savicko kandidatūra, tačiau kol kas ji nėra patvirtinta, tad ir prisiekti galimybės nėra.

Tiesa, ir dėl ministro skyrimo, panašu, valdantieji su prezidentu nesutaria. Nors apie tai, kad ministru bus teikiamas L. Savickas prabilta jau anksčiau, G. Nausėda užsiminė, kad yra kandidatūrų. Tačiau ir premjeras Saulius Skvernelis, praėjusią savaitę tokias kalbas pavadinęs absurdu, ir Ramūnas Karbauskis tikina – yra tik viena kandidatūra.

Antradienį neprisiekus naujajam ministrui, galimybė jam prisiekti nusikelia į pavasario sesiją, prasidėsiančią kovo 10-ąją. Tiesa, yra galimybė sušaukti neeilinį Seimo posėdį ir ministras galėtų prisiekti jame dar iki kovo mėnesio.

„Prezidento veiksmų nekomentuosiu, tiesiog laukiame. Jeigu nebus sprendimo, tai nebus ir priesaikos. Nebus priesaikos, reiškia, nebus ministro iki kovo mėnesio. <...> Ministerija dirba su laikinu ministru, dirbs dar pusantro mėnesio“, – sakė R. Karbauskis.

Pasak LVŽS lyderio kitų kandidatūrų į ministro postą nėra, nes kandidatūrą gali teikti tik ministras pirmininkas, o jis jau pateikė L. Savicko kandidatūrą. R. Karbauskis teigė negavęs ženklų, kad L. Savicko kandidatūra gali būti nepatvirtinta.

Paklaustas, ar gali nutikti taip, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerijai iki kadencijos pabaigos vadovaus laikinasis ministras, R. Karbauskis sakė: „Visi scenarijai yra įmanomi. Girdėjote iš premjero, kad įmanomas ir variantas, kurį Vyriausybė svarstys, dėl ministerijų sujungimo. Tiesiog, net ir tam scenarijui esant, vis tiek susijungimas anksčiau nei kadencijos pabaiga, neįvyks.“