Lietuvoje

2015.09.13 22:50

Lietuvoje sulaikyti trys nelegalūs pabėgėliai

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2015.09.13 22:50

Lietuvos pareigūnai sulaikė tris nelegalius pabėgėlius iš Irako. Jie keliu „Via Baltica“ vyko automobiliu. Suomijos pilietis vairuotojas paaiškino, kad keleiviai valtimi atvyko iš Irako į Turkiją, o iš Turkijos nukeliavo į Vengriją.

Suomijoje legaliai gyvenantys užsieniečiai, su trimis nelegaliai iš Irako atvykusiais migrantais, važiavo automobiliu iš Vengrijos per Slovakiją, Lenkiją, kol Lietuvos teritorijoje juos sustabdė pareigūnai. Vyrai aiškino, kad neturi jokių asmens dokumentų, nes prarado juos plaukdami valtimi iš Irako į Turkiją.

„Atvejai, kad užsieniečiai nelegaliai per Lietuvą bandytų patekti iš Lenkijos ir toliau bandytų vykti per Latviją šiaurės kryptimi yra reti. Daug daugiau atvejų, kai jie patenka į Latviją ir per Lietuvą, Lenkiją bando vykti į Vakarų Europos šalis. Pastaruoju metu galima įvardyti užsimezgančią tendenciją: per Lietuvą į šiaurę vyksta užsieniečiai, kurie turi ryšių su Iraku. Tai nėra tie pabėgėliai, kurie bėga dėl karo ar panašių priežasčių. Jų kelionėse ryškesnis ekonominis aspektas“, – LRT RADIJUI sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis:

Sulaikyti atvykėliai toliau bus pristatyti į Užsieniečių registracijos centrą.

Sulaikė dar du Irako piliečius

Šeštadienio naktį policija sulaikė per Lietuvą vykusius nelegalus irakiečius, kurie teigė esantys Europą valtimi pasiekę pabėgėliai.

Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai netrukus po vidurnakčio Kalvarijos savivaldybės teritorijoje, ties Trakėnų kaimu, kelyje „Via Baltica“, sustabdė automobilį „Opel Astra“ suomiškais registracijos numeriais.

Mašiną vairavo Suomijos gyventojas, Irako piliečio pasą ir Suomijos atvykėlio pasą pateikęs vyras, gimęs 1980 metais, teigiama Lietuvos kelių policijos tarnybos pranešime.

Automobilyje kartu važiavo dar keturi tamsaus gymio asmenys. Paprašius visus keleivius pateikti asmens dokumentus, leidimo gyventi Suomijoje kortelę pateikė tik šalia vairuotojo sėdėjęs vyras, gimęs 1988 metais. Kiti trys vyrai, sėdėję automobilio gale, jokių dokumentų nepateikė – sakė jų neturintys.

Vairuotojas paaiškino, neva šie keleiviai valtimi atvyko iš Irako į Turkiją, o iš Turkijos nukeliavo į Vengriją. Suomijoje legaliai gyvenantys užsieniečiai su trimis nelegaliai iš Irako atvykusiais migrantais esą važiavo automobiliu iš Vengrijos per Slovakiją, Lenkiją, kol Lietuvos teritorijoje juos sustabdė Lietuvos kelių policijos pareigūnai. Vyrai aiškino, kad neturi jokių asmens dokumentų, nes prarado juos plaukdami valtimi iš Irako į Turkiją.

Policijos pareigūnai sulaikė automobilio „Opel“ keleivius ir pristatė juos į pasienio užkardą, kur paaiškėjo, kad vyrai yra Irako piliečiai.

Dėl neteisėto asmenų gabenimo per valstybės sieną Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) pradėjo ikiteisminį tyrimą, dokumentus turėjusius užsieniečius uždarė į areštinę, o jų neturėjusius grąžino Lenkijos pasieniečiams.

Panašiu metu šeštadienį pasieniečiai sulaikė dar du Irako piliečius – 1986 ir 1987 metų, abu jie turėjo Makedonijos migracijos tarnybos pažymėjimus.

„Yra duomenų, kad tie pirmieji sulaikyti ir šie sulaikytieji yra iš vienos grupės, jie taip pat perduoti lenkų pasieniečiams“, – BNS sakė VSAT atstovas Giedrius Mišutis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.