Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.28 09:46

Karbauskis jaučiasi apgautas dėl neužmirštuolės simbolio, Navickienė atkerta – ženklu nesiekiama naudos

atnaujinta 11.02

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako jaučiasi apgautas, sužinojęs, kad teisės į vieną iš Sausio 13-osios simbolių – neužmirštuolės žiedą – priklauso konservatorei Monikai Navickienei. Tai politikas pareiškė kitą dieną po to, kai ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pranešė, kad Valstybinis patentų biuras atsisakė registruoti pavadinimą „Tėvynės labui“.

„Toks patentų biuro atsakymas turėtų priversti susimąstyti ir konservatorius, kurie vieną iš simbolių suskubo registruoti kaip prekės ženklą“, – pabrėždamas Valstybinio patentų biuro sprendimą teigė R. Karbauskis.

„Jau kelerius metus stebiu, kaip konservatoriai Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, tautą vilioja neužmirštuolės simboliu. Man kilo klausimas, kodėl jiems neužtenka Vyčio, Gediminaičių stulpų, Trispalvės, Istorinės vėliavos, kodėl jie bando pasiūlyti naują, su mūsų tautos ir valstybės istorija nieko bendra neturintį simbolį – neužmirštuolę. Buvau priblokštas sužinojęs, jog neužmirštuolę 2015 metais kaip prekės ženklą užregistravo konservatorė Seimo narė Monika Navickienė, ir ši gėlytė bei viskas, kas susiję su ja, kaip simboliu, priklauso M. Navickienei iki 2024 metų“, – feisbuke rašė politikas.

R. Karbauskis samprotavo, kad apie šį faktą garsiai nekalbėję konservatoriai galėjo elgtis tikslingai, bijodami, kad tokiu atveju su šiuo simboliu niekas nesitapatins.

„Nežinau, kodėl konservatoriai neišdrįso tautai pasakyti, jog neužmirštuolė yra jų nuosavybė. Gal bijojo, kad ne visi norės tapatintis, juo labiau nenorės prie simbolio pratinti vaikų, studentų...“ – teigė jis.

Pats politikas teigė, kad sužinojęs šiuos faktus dabar jaučiasi apgautas.

„Aš, sužinojęs, kad neužmirštuolė – prekinis ženklas, jaučiuosi apgautas, nes patentų biuras šiandien aiškiai pasakė, jog didelę simbolinę vertę turintys žymenys negali būti registruojami. Nežinau, ar tai TS-LKD marketinginis veiksmas bandant šimtus tūkstančių žmonių priversti naudoti su konservatoriais siejamą prekės ženklą, ar apmaudi konservatorės klaida? Manyčiau, kad M. Navickienė turėtų atsisakyti teisių į neužmirštuolę, nes priešingu atveju, tai dabar atrodo kaip pasinaudojimas visai tautai svarbia data“, – apibendrino R. Karbauskis.

Į R. Karbauskio komentarą atsakė ir pati M. Navickienė. Kaip ji teigia LRT.lt atsiųstame pranešime, registracijos metais neužmirštuolės ženklas dar niekam nebuvo žinomas.

„Skirtingai nuo šūkio „Tėvynės labui“, kurį mėginta pasisavinti iš karių, pareigūnų ir šaulių, kai registravome „Neužmirštuolės“ ženklą 2014-aisiais, jis niekam nebuvo žinomas. Tuo metu buvau šios idėjos ir iniciatyvos koordinatorė, prie idėjos įgyvendinimo ir sklaidos prisidėjo labai daug aktyvių ir istorinei atminčiai neabejingų žmonių. Kilo idėja, kad „Neužmirštuolė“ – gėlė, kurios pavadinimas simbolizuoja atmintį, galėtų būti naudojama minint nepriklausomybės gynėjų atminties dieną. Ženklu niekada nebuvo ir nebus siekiama nei pelno, nei asmeninės ar partinės naudos.

Juo gali, galėjo ir galės naudotis visi ir kiekvienas kam svarbi Sausio 13–osios atmintis, o visos suaukojamos lėšos skiriamos Lietuvos saugumui stiprinti, paremiant Krašto apsaugos savanorių pajėgas. Tad kiekvieno prisidėjimas – svarbus ir prasmingas. Vengiant insinuacijų visas teises į ženklą perleidžiu asociacijai, kuri vykdė ir toliau vykdys Nežmirštuolės akciją kiekvienais metais. „Neužmirštuolė“ turi būti apsaugota nuo galimybės piktavaliams naudoti ją istorinę atmintį įžeidžiantiems tikslams“, – rašoma M. Navickienės atsiųstame atsakyme.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi