Lietuvoje

2020.01.28 09:00

Narkevičius: numatoma, kad kovo pradžioje bus paskirtas Klaipėdos jūrų uosto vadovas

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2020.01.28 09:00

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sako, kad Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas gali būti paskirtas kovo pradžioje.

„Dabar vyksta atrankos procedūra. Norime pritraukti kompetentingą asmenį ir pagal mūsų veiklos planą per vasarį tas procesas bus baigtas ir kovo pradžioje numatome, kad bus Klaipėdos jūrų uosto vadovas (paskirtas – ELTA)“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė J. Narkevičius.

Kaip anksčiau skelbė LRT tyrimų skyrius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), su kuria buvęs Klaipėdos uosto vadovas Arvydas Vaitkus kandidatavo į Klaipėdos miesto mero postą, rinkimų kampaniją rėmė Klaipėdos uoste veikusių įmonių atstovai. Pasak LRT, 44 tūkst. eurų „valstiečiams“ paaukojo per verslą susiję asmenys, uostamiestyje užsiimantys baltarusiškų trąšų krova ir pervežimu.

Buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis po kilusio skandalo atleido A. Vaitkų iš Klaipėdos uosto vadovo pareigų. Jis tai motyvavo tuo, kad A. Vaitkus, dirbdamas Klaipėdos uosto vadovu, nebegalėtų būti objektyvus uoste veikiančioms įmonėms.

A. Vaitkus šį sprendimą apskundė, tačiau Vilniaus miesto apylinkės teismas skundą atmetė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.