Lietuvoje

2020.01.27 17:58

Skvernelis praneša, kad patentų biuras atsisako registruoti pavadinimą „Tėvynės labui“: baigsis tos diskusijos

LRT.lt2020.01.27 17:58

Lietuvos prekių ženklų duomenų bazėje oficialiai paskelbus, kad gruodžio 2 dieną gauta paraiška registruoti prekės ženklą „Tėvynės labui“, o nurodžius, kad šio ženklo savininkas yra pats Saulius Skvernelis, viešojoje erdvėje kilo pasipiktinimo banga. Pirmadienį premjeras paskelbė dedantis tašką diskusijose.

„Valstybinis patentų biuras pranešė atsisakantis registruoti pavadinimą „Tėvynės labui“ kaip didelę simbolinę vertę turintį žymenį.

Džiaugiuosi ir sveikinu tokį sprendimą. Jis pagaliau baigs diskusijas apie tai, ar ši frazė gali tapti kokio nors politinio judėjimo pavadinimu. Ne, negali – ir niekada netaps. Puiku. Toks ir buvo šio ženklo registracijos tikslas“, – rašo jis feisbuke.

LRT.lt primena, kad Lietuvos prekių ženklų duomenų bazėje oficialiai buvo skelbiama, kad gruodžio 2 dieną gauta paraiška registruoti prekės ženklą „Tėvynės labui“.

Tąsyk premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas patvirtino, faktą, kad toks prekės ženklas buvo registruotas ministro pirmininko vardu.

„S. Skvernelis rezervavo šį pavadinimą, nes jis buvo naudojamas rinkiminės kampanijos metu. Šis šūkis tiesiogiai siejasi su S. Skverneliu, todėl norima jį apsaugoti. Tai nereiškia, kad S. Skvernelis kuria partiją ar politinį judėjimą“, – portalui sakė S. Malinauskas.

Po tokio žingsnio žinomi šalies žmonės išplatino viešą laišką, kuriame piktinamasi šūkio „Tėvynės labui“ naudojimusi. Pats premjeras po pasirodžiusių kalbų tikino, jog esą ženklą registruoja tam, kad juo politinėje veikloje nepasinaudotų kiti, „ypač dabar, kai artėja rinkimai“.

Rugpjūčio pabaigoje Registrų centre buvo rezervuotas juridinio asmens pavadinimas „Tėvynės labui“, tačiau ši rezervacija baigėsi gruodžio 6 dieną. Su šūkiu „Tėvynės labui“ S. Skvernelis dalyvavo prezidento rinkimuose pavasarį.

Populiariausi

24
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.04.18 09:35
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje – 726 nauji COVID-19 atvejai, 6 mirtys, pirmąja doze paskiepyti 1452 žmonės

ligoninėse gydomas 1101 COVID-19 pacientas; atnaujinta 09.44
13