Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.12 21:12

Vilniaus ir Kauno savivaldybėse – reorganizacija

Pasikeitus Vilniaus ir Kauno savivaldybių vadovams, prasidėjo administracijos reorganizacija – naikinama dalis skyrių bei departamentų, kai kurie valdininkai netenka darbo. Kaune jų mažės penktadaliu.  

Kad kai kurių Kauno savivaldybės darbuotojų nuotaikos ne kokios, pripažįsta ir pats administracijos direktorius. Sako, nežinomybė, ar liks dirbti, darbuotojams trukdo, todėl skubama iki naujųjų metų baigti pirmąjį reorganizacijos etapą. Abipusiu sutarimu darbo vietas jau paliko beveik penkios dešimtys valdininkų, daugiau kaip šimtas sulaukė atleidimų lapelių, planuojama jungti kelis skyrius, darbo neteks kai kurių jų vadovai.  Kauno taryba prieš kelis mėnesius nutarė, kad neliks apie penktadalio iš daugiau kaip septynių šimtų valdininkų.

Administracijos vadovas Gediminas Petrauskas sako, siekiama, kad atleidžiami darbuotojai išeitų šalių susitarimu, tačiau tai esą nėra lengva – jie pradeda sirgti, atostogauti, ieškoti politikų užtarimo. Buvęs Kauno meras, dabar opozicijoje dirbantis Andrius Kupčinskas teigia, kad Laisvosios rinkos instituto duomenimis, Kaune tūkstančiui gyventojų tenka beveik trys valdininkai – ir tai esą mažiausiai  po Vilniaus ir Šiaulių. Konservatorių Kaune lyderis pastebi, kad naujoji valdžia ypač nusitaikė į savivaldybėje dirbančius jo partijos kolegas.   

„Jie gal vengia viešumos, nes bijo dar daugiau nukentėti, bet, matyt, dabar valdantieji, gavę tam tikrus įgaliojimus, per daug nesiskaito su žmonėmis, tai to žmogiškumo trūksta“, – tikina Kauno savivaldybės tarybos narys Andrius Kupčinskas.

Vilniaus savivaldybėje nuo lapkričio 1-osios iš vienuolikos departamentų bus devyni, vietoje 937 pareigybių liks 874. Pasak personalo vadovo, apie dešimt valdininkų išėjo iš savivaldybės.

„Kiek žmonių atleisim, sunku kol kas pasakyti, todėl, kad tas pokytis keičiasi kiekvieną dieną. Ir šiai dienai vietoje planuotų atleisti 63 žmonių turime 39, kuriems dar neturim pasiūlymų. Bet iki lapkričio 1-osios tų žmonių skaičius gali sumažėti“, – teigia Vilniaus savivaldybės Personalo departamento direktorius Antanas Gadeckis.

Abiejų miestų savivaldybės skaičiuoja, kad sumažėjus valdininkų, jau nuo kitų metų bus sutaupyta – sostinėje apie milijoną, Kaune – apie pusantro milijono eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi