Lietuvoje

2020.01.27 17:17

Kovo 11-osios signataras Rolandas Paulauskas: tai didžiausias mano gyvenimo įvykis

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.01.27 17:17

Signataras Rolandas Paulauskas sako, kad balsuojant dėl nepriklausomybės atkūrimo Kovo 11-ąją tereikėjo drąsos ir tai buvo lengviausias darbas. Daug sunkiau, pasak jo, buvo nepriklausomybę pripildyti turinio – sukurti įstatymus.

Signataras sukūrė muziką populiariai kovos už nepriklausomybę dainai „Pabudome ir kelkimės“.

Dainą kovai už Nepriklausomybę tuo metu sukūręs signataras Rolandas Paulauskas: istorija rodo – „mes“ yra visada svarbiau už „aš“

„Kai skelbėme, kad atstatome nepriklausomą Lietuvos valstybę, tai nebuvo lengviausias darbas, kurį tuo metu galėjome padaryti – reikėjo drąsos. Po to buvo ilgas kelias, norint užpildyti nepriklausomybės sąvoką turiniu. Reikėjo sukurti įstatyminę bazę, Konstituciją, kurios vienas iš autorių esu, įvesti savo pinigus, išvesti svetimą kariuomenę ir visą tai mes padarėme. Tai yra didžiausias mano gyvenimo įvykis, kuriuo didžiuojuosi, kad dalyvavau ir prisidėjau“, – sako R. Paulauskas.

Signataras viliasi, kad ir minint valstybės atkūrimo šimtmetį Lietuva nepraras valstybingumo.

„Istorijos bangose ne kartą praradome valstybingumą. Norėtųsi, kad šalies teritorija būtų ne ką mažesnė. Kaunas, Vilnius ir Klaipėda yra tik keliasdešimt metų administruojami Lietuvos. Niekada taip istorijoje nebuvo ir tai nėra duota visam laikui – reikia išminties tam išlaikyti. Galų gale, toje teritorijoje turi gyventi žmonės, bet kitas klausimas, kokie“, – svarsto R. Paulauskas.

Signataro manymu, Vakarų civilizacija yra keistoje padėtyje. „Kyla klausimas, kokie ten žmonės gyvens. Norėtųsi, kad minint šimtmetį gyventojų sudėtis būtų bent tokia, kokia yra šiandien“, – pabrėžia R. Paulauskas.

Istorijos bangose ne kartą praradome valstybingumą.

Pašnekovo manymu, Lietuvos visuomenėje egzistuoja perdėtas savęs sureikšminimas.

„Istorija vienareikšmiškai rodo, kad „mes“ yra visada svarbiau už „aš“. Jeigu iškelsite „aš“ virš „mes“, pražus ir „mes“ ir „aš“, – akcentuoja signataras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt