Lietuvoje

2020.01.27 15:05

Aušvico koncentracijos stovyklos 75-ąsias išlaisvinimo metines mini ir Šiauliai: šią dieną būtinai reikia prisiminti

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.01.27 15:05

Aušvico koncentracijos stovyklos 75-ąsias išlaisvinimo metines mini ir Šiauliai. Prie geto vartų vietą žyminčio akmens susirinkusi žydų bendruomenė pagerbė holokausto aukas, tarp jų ir apie 600 Aušvico koncentracijos stovykloje nužudytų Šiaulių žydų vaikų.

Šiauliuose įsteigtas getas buvo vienas didžiausių šalyje, jame buvo kalinama beveik visa Šiauliuose gyvenusi žydų bendruomenė, apie 10 tūkstančių žmonių. Dalis jų buvo nužudyti Šiaulių apylinkėse, kiti ištremti į kelias koncentracijos stovyklas. Per nacistinę okupaciją Lietuvoje sunaikinta 90 procentų iš daugiau kaip 200 tūkstančių šalyje gyvenusių žydų.

„Buvo akcija, reiškia, vaikai, Šiaulių vaikai 560, 600. Nežinau tiksliai kiek, buvo išvežti į Aušvicą ir buvo uždusinti dujinėse kamerose. Reikėtų, kad žinotų visi. Kad karas yra didžiulė blogybė, bet kada naikina vienos tautybės, tiktai dėl to, kad gimė, yra išvis nesuprantama blogybė. Mes galvojame, kad tą dieną būtinai reikia prisiminti“, – sako Lietuvos žydų bendruomenės tarybos narys Josifas Buršteinas.

Žinios. Pasaulis mini Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną: buvusiose Aušvico-Birkenau mirties stovyklose prasideda minėjimo iškilmės