Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.27 13:39

„Zero live show“ byloje siekiama visiško Cololo ir kitų nubaustųjų išteisinimo

„Zero live show“ reklamos Turgelių bažnyčioje byloje siekiama visiško mirusio aktoriaus ir humoristo Vitalijaus Cololo ir kitų nubaustųjų išteisinimo.

„Mes manome, kad nusikalstama veika nebuvo padaryta (...) Kiek aš suprantu, ginčo, kad buvo sutrikdytos mišios, turbūt ir nėra (...) Byloje niekas nepripažintas nukentėjusiuoju“, – Vilniaus apygardos teisme pirmadienį sakė kaltinamųjų advokatas Rokas Rudzinskas.

„Nebuvo tikslo sutrikdyti apeigas ar ką nors įžeisti“, – pabrėžė jis.

Į atidėtą teismo posėdį pirmadienį atvyko aktorius Mindaugas Papinigis ir režisierius Emilis Vėlyvis, dėl užimtumo teisme nepasirodė aktorius Ainis Storpirštis.

Gruodžio 2-ąją mirus V. Cololo, Vilniaus apygardos teismas bylos nagrinėjimą apeliacine tvarka buvo atidėjęs, siekiant, kad advokatas susitartų su V. Cololo artimaisiais dėl jo atstovavimo teisme.

Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmai pernai spalį aktoriams V. Cololo, M. Papinigiui ir A. Storpirščiui skyrė po 1 tūkst. eurų baudų, o režisieriui E. Vėlyviui – 2 tūkst. eurų baudą.

Šį sprendimą apskundė ir prokuratūra, ir aktoriai, ir režisierius.

Vilniaus apylinkės prokuroras Stanislavas Barsulis teisme pirmadienį teigė prašantis kiekvienam aktoriui skirti 5,46 tūkst. eurų baudas, o E. Vėlyviui – 7,8 tūkst. eurų baudą.

Aktoriai ir režisierius buvo nuteisti dėl sąmoningo apeigų gausiai lenkų tautybės tikinčiųjų lankomoje Turgelių bažnyčioje sutrikdymo 2018 metais per rugpjūčio mėnesį vykusią Žolinės šventę.

2018 metų rugpjūčio 15 dieną į Šalčininkų rajone, Turgelių miestelyje, esančią bažnyčią užėjo trys dvasininkais persirengę vyrai – aktoriai V. Cololo, M. Papinigis ir A. Storpirštis. Jie lenkų kalba pasakojo apie „Siemens“ arenoje vyksiantį renginį „Zero live show“, į pamaldas susirinkusiems tikintiesiems siūlė ir dalijo netikras suktines.

Tuo metu bažnyčioje vyko bendra tikinčiųjų rožinio malda, išpažinčių klausymas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi