captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kaip išmokti mokytis?

Mokslo metai jau įsibėgėjo ir moksleiviai bei studentai spėjo pasinerti į mokymąsi. Tačiau ne visada mokymasis būna efektyvus. Ir švietimo specialistai, ir moksleiviai sutaria, kad mokytis irgi reikia išmokti. Tik kaip tai padaryti?
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

„Sakoma, kad informacija yra lengviau įsimenama, kai tuo metu darai kažką malonaus, pavyzdžiui, klausaisi mėgstamos dainos. Per egzaminą prisimenama ir daina, ir tai, ko mokytasi“, – pasakojo studentė Virginija Taraškutė.

Tiesa, ji pati mokosi kitaip: jai informaciją įsiminti gelbėja susikaupimas ir nuolatinis nuoseklus kartojimas, o ne bandymas išmokti daug per vieną dieną prieš atsiskaitymą.

„Pats efektyviausias būdas yra perskaičius papasakoti arba nupiešti minčių žemėlapį. Mano studentai dažnai sako, kad 3 kartus perskaitė ir nieko neprisimena. Nereikia 3 kartus skaityti. Užtenka perskaityti 1 kartą ir po to savo galvoje sudaryti sistemą, kurią būtų galima prisiminti“, – pasakojo Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentė Vilija Staniušauskienė.

Daugiau apie tai, kaip išmokti efektyviai mokytis – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...