Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.25 11:10

Aplinkosaugininkai užfiksavo neteisėtos žvejybos atvejį Rokiškio rajone: žala aplinkai siekia beveik 4,5 tūkst. eurų

Šią savaitę vykdydami reidą Aplinkos apsaugos departamento (AAD) aplinkosaugininkai Rokiškio rajone užfiksavo neteisėtos žvejybos tinklais atvejį.

Kaip pranešė departamentas, turint informacijos, kad Rokiškio rajone, Dviragio ežere, vykdoma galimai neteisėta žvejyba tinklais, buvo nuspręsta surengti pasalą.

„Pareigūnai surengė pasalą ir apie 20 valandą sulaukė iš ežero parplaukiančio žvejo. Grįžęs į krantą žvejys buvo sulaikytas su visais draudžiamais pažeidimo padarymo įrankiais ir priemonėmis bei neteisėtai sugauta žuvimi“, – pranešė aplinkosaugininkai.

Departamentas nurodo, kad vyras sugavo 40 karšių, 14 sterkų ir 1 lyną. Gamtai padaryta žala siekė beveik 4,5 tūkst. eurų. Neteisėtos žvejybos metu plaukiant irkline valtimi buvo naudojami du statomi tinklai, kurių ilgis siekė 150 metrų.

Už šį pažeidimą neteisėtą žvejybą vykdžiusiam asmeniui gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų kartu su minėtų pažeidimo padarymo įrankių ir valties konfiskavimu. Taip pat asmuo turės atlyginti aplinkai padarytą beveik 4,5 tūkst. eurų žalą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi