Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.25 08:23

Orai: savaitgalį bus ramiau, bet viduryje savaitės lauks permainos

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.01.25 08:23

Savaitgalį numatomi ramesni orai – nusilpęs vėjas, mažiau kritulių. O kai kuriuose šalies rajonuose temperatūra gali kilti iki 7 laipsnių šilumos. Tiesa, situacija keisis savaitės viduryje.

Kaip LRT RADIJUI sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė, šeštadienio rytas – šiltas, bet drėgnas. Pasak jos, drėgmės debesys keliauja į Baltarusiją, bet ryte dar gali palynoti daugelyje rajonų. Po pietų su nedideliu lietumi teks susidurti tik pietiniams šalies regionams. Vakarop šalies vakarinėje ir šiaurinėje dalyse atsiras pragiedrulių.

Vėjas šeštadienį daugiausia pūs iš Vakarų ir nors išliks stiprokas, pamažu vis praras savo jėgas. Pavojingų gūsių šeštadienį jau nenumatoma. Temperatūra pietrytiniuose rajonuose sieks apie 3 laipsnius šilumos, o prie jūros temperatūra gali kilti ir iki 7 laipsnių šilumos.

Sekmadienio naktis bus kiek sausesnė, bus pragiedrulių, kritulių tikimybė menkesnė, vėjas bus ramesnis. Tiesa, pietiniuose rajonuose gali formuotis rūkas. Rytiniuose ir pietiniuose rajonuose oras gali atšalti iki 0-2 laipsnių šalčio, ten tikėtinas plikledis. Pajūryje temperatūra liks teigiama, svyruos tarp 1-3 laipsnių šilumos.

Sekmadienio dienos antrojoje pusėje, pasak sinoptikės, priartės nauja drėgmės zona ir debesys į vakarinius rajonus atneš negausaus lietaus. Sinoptikės teigimu, pirmoji dienos pusė visoje šalyje turėtų būti pakankamai maloni, vėjas bus vidutinio stiprumo, pūs iš Vakarų, Pietvakarių. Temperatūra sieks 2-6 laipsnių šilumos.

Ateinanti savaitė taip pat nedžiugins drėgme. Kaip sakė sinoptikė, tiek pirmadienį, tiek antradienį daugelyje rajonų teks susidurti su negausiu arba vidutinio intensyvumo lietumi. Naktimis temperatūra bus teigiama, svyruos tarp 0-4 laipsnių šilumos, o dienomis gali kilti iki 1-6 laipsnių.

Pasak sinoptikės, permainos laukia savaitės viduryje. Trečiadienį link Lietuvos artėjantis ciklonas turėtų atnešti mišrių kritulių, o dieną, pajudėjus šaltesnei oro masei, didžiojoje dalyje šalies lietų turėtų pakeisti šlapdriba. Temperatūra nebekils, naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį daugelyje šalies rajonų prognozuojama neigiama temperatūra. Numatoma šlapdriba, pranešama, kad gali būti slidu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi