Lietuvoje

2020.01.24 23:01

Viduržiemiui artėjant zoologijos sodo gyvūnai neįprastai guvūs – laukė šaltesnės žiemos

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.01.24 23:01

Šeštadienį – viduržiemis, kai stebint barsuką, buvo sprendžiama, kokie orai bus likusiais žiemos mėnesiais. Tačiau Kauno zoologijos sodo darbuotojai sako, kad šiemet nuspėti orus pagal gyvūnų elgesį sudėtinga, nes šilta žiema gerokai išmušė juos iš įprasto ritmo.

Plėšriems gyvūnams – dabar poravimosi metas. Snieginė leopardė pusryčių – nemažo mėsos gabalo – net nepalietė. Prižiūrėtojai sako, kai kurie gyvūnai šiuo laiku nevalgo ir keliolika parų. Artėjant zoologijos sodo rekonstrukcijai, dvi leopardės ir kiek nelaimingas patinas Doko iš Prancūzijos, laikomi atskirai. Darbuotojams būtų sudėtinga rasti naujus namus ir naujiems mažyliams.

Panorama. Bagdade – minios protestuojančių žmonių, pasisakančių už JAV kariuomenės iš Irako išvedimą

Gyvūnams neįprasti ir šilti orai – šilumos mėgėjai liūtai dienas leidžia lauke, ypač kai saulėta.

„Kažkaip išsibalansavę, kaip ir mes, žmonės, taip ir gyvūnai, jie kažkaip kitaip elgiasi, negu kad kai žiemos būdavo šaltos. Amūriniai tigrai, snieginiai leopardai ir arktiniai vilkai pasiilgę sniego, nes jiems šaltas metas yra pats geriausias metų laikas“, – teigia zoologijos sodo darbuotoja Angelė Grebliauskienė.

Pačios į lauką prašosi ir žirafos, nors įprastai žiemą būdavo viduje, kur 22 laipsniai šilumos. Jei saulėta, žirafos lauke pabūna kiek ilgiau, pasimankština ir grįžta į vidų. Gyvūnus stebintys prižiūrėtojai sako, kad laukė šaltos žiemos.

„Asilai pasiruošę ir šaltesnei žiemai, galima pamatyti, jie tikrai kailį užsiauginę yra ir judėti nori, labai džiaugiasi šiuo oru ir galimybe būti lauke“, – sako zoologė Vilda Jucytė.

Geriausio sinoptiko – barsuko – Lietuvos zoologijos sodas neaugina. Tikėta, kad jei šeštadienį, viduržiemį, barsukas nematys saulės ir savo šešėlio, grįš į urvą ir gulsis ant to paties šono. Tai reiškia, kad žiemos liko nedaug. Pamažu ilgėja ir dienos – nuo žiemos saulėgrįžos gruodžio 22-ąją – diena pailgėjo valanda ir devyniomis minutėmis.

Populiariausi

Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 06:52

Pamatykite: kaip atrodo rytas sostinėje po snygio krituliai tęsis – smarkus snygis kels pūgas, kelininkai įspėja vairuotojus

59
Koronavirusas Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.26 09:35

COVID-19 Lietuvoje: NVSC specialistai bando užkirsti židinių plitimą Vilniaus nakvynės namuose ir Grigiškių slaugos ligoninėje per parą – 686 nauji atvejai, paskiepytų žmonių – 36, antra doze – 0; atnaujinta 11.16

8
Gausus sniegas laužo medžių šakas

Lietuvoje

2021.01.26 14:32

Vienas didžiausių snygio iššūkių – Varėnoje: medžiai lūžta kas 10 minučių, dalis kelių neišvažiuojami, o sniego kiekis sparčiai auga miškininkai įspėja: pasivaikščiojimus verčiau atidėkite; atnaujinta 15.54

14
Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 10:06

Snygis Lietuvą užklupęs jau daugiau nei pusę paros: didžiausios pusnys – nuo Varėnos iki Vilniaus ugniagesiai šalina virtusius medžius, elektros neturi apie 18 tūkst. namų ūkių; atnaujinta 13.23

24