Lietuvoje

2015.09.11 14:38

Premjeras pasveikino naująjį VDU rektorių

LRT.lt2015.09.11 14:38

„Šiandien garbingame Vytauto Didžiojo universitete svarbi ir prasminga diena. Esu tikras, jog ji reikšminga ne tik šios aukštosios mokyklos bendruomenei, Kauno miestui ir regionu. Tai išskirtinis įvykis visai Lietuvos švietimo sistemai, visam šalies mokslo potencialui“, – sakė ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius septynioliktojo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektoriaus, profesoriaus Juozo Augučio, inauguracijos šventėje.

Sveikindamas naująjį VDU rektorių ir kreipdamasis į universiteto bendruomenę, premjeras pasidžiaugė, kad naujuoju rektoriumi tapo ilgametis VDU bendruomenės narys, daug prisidėjęs prie universiteto atkūrimo darbų, prie šios šlovingos aukštosios mokyklos sėkmės dabartiniame idėjinio šurmulio ir informacinio gausmo kupiname pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

„Gerbiamasis Rektoriau, tvirtai tikiu, jog Jūsų energingai ir išmintingai vadovaujamas Vytauto Didžiojo universitetas ir toliau neš laisvos kūrybos, akademinės minties vėliavą, bus modernių meninių ir techninių idėjų konkurencijos bei susikalbėjimo centras. Tikiu, kad Jums į talką stos moderniai nusiteikusi akademinė visuomenė, studentija“, – kalbėjo vyriausybės vadovas.

Premjeras akcentavo, kad daug šviesių asmenybių būtent VDU auditorijose įgijo išsilavinimą, atrado savo kelią, paskyrė savo protą ir jėgas Tėvynės stiprinimui, demokratiškos Lietuvos kūrimui.

Pasak Ministro Pirmininko, labai svarbu, kad 1950 m. sovietų valdžiai universitetą uždarius, VDU akademinė tradicija vystėsi išeivijoje: „Tad niekam nekilo didelių abejonių ir prieš ketvirtį amžiaus bendromis Lietuvos ir išeivijos mokslininkų pastangomis, entuziastingai buvo atkurtas Vytauto Didžiojo universitetas“.

„Ir visai suprantama, jog dabar VDU siekia tapti viso pasaulio lietuvių akademinę bendruomenę telkiančių židiniu. Ir jo šiluma jau jaučiama. Turiu mintyje jūsų projektą „Pasaulio lietuvių universitetas“, kuris buria lietuvių diasporą, skatina išeivijos ir Lietuvos mokslininkų bei studentų bendradarbiavimą, pritraukia besidominčius Lietuva ir jos kultūra, – kalbėjo premjeras. – „Pasaulio lietuvių universitetas“ – išskirtinė ir labai svarbi VDU darbo kryptis, netgi, sakyčiau misija, kurią jūs garbingai ir energingai vykdote.“

Ministras pirmininkas palinkėjo naujajam rektoriui, dėstytojams, mokslininkams, studentams didelės kūrybinės sėkmės, visai universiteto bendruomenei – aukštų pasiekimų, prasmingų profesinių ir pilietinių iniciatyvų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.